ПРОЕКТИ


Посібник кращих практик ІГС ВМТГ

В 2021 році Координаційна рада Мережі «Місто змістів» та Інститут розвитку міст / Institute of Urban Development зібрали інформацію про проєкти якими пишаються громадські організації та зібрали їх в збірку. Це проєкти які були реалізовані в поточному році на території Вінницької міської територіальної громади. З самим зібрником можна ознайомитись тут.


ActiveLab

У 2019-му році вперше було проведено “Active Lab: школа активних вінничан/ок”, організатори: ГО «Освітній простір 2.0» у парнерстві з КП «Інститут розвитку міст» та Мережею ІГС «Місто змістів» розробили унікальну для Вінниці програму, направлену на ознайомлення з пріоритетними векторами розвитку громади, оволодіння інструментами громадської участі, удосконалення компетентностей та навичок учасників/учасниць. Навчання відвідали та отримали дипломи  випускників 25 учасників та учасниць.

В 2020-му році було проведено вже другу школу активних вінничан і вінничанок “ActiveLAB”. У зв’язку з карантинними обмеженнями більшість занять для 15 учасників було проведено онлайн. Це було заглиблення в ті процеси, які відбуваються у нашому місті, знайомство з інструментами участі, проектним менеджментом та адвокаційними кампаніями. Але найголовнішим результатом стала спільнота небайдужих та активних людей, про яких ми точно ще почуємо. Також в рамках проєкту було виготовлено посібник “Кращі практики громадської активності у Вінниці”. Посібник включає надихаючі кейси залучення вінничан та вінничанок до розвитку міста, успішно реалізованих ініціатив у співпраці з місцевою владою та опис цифрових інструментів. Завантажити посібник можна натиснувши тут.


Форум для комунікації громадянського суспільства та органів влади

20 серпня 2019-го року у Вінниці відбувся форум-дискусія «Творимо «Місто змістів» у партнерстві», в якому взяли участь представники громадських організацій Вінниці. На заході підбили підсумки проекту «Місто зі змістом: простір комунікації та партиципації». Найціннішим його результатом було формування середовища громадських організацій, які раніше об’єднались у Спілку вінницьких ГО «Мережа «Місто змістів», щоб спільно розвивати Хаб як платформу для взаємодії та діалогу. Наступним етапом була активізація системної співпраці громадянського суспільства з Вінницькою міською радою на базі Хабу.

10 жовтня 2020-го року у Вінниці відбувся Форум «Паралельний простір” . Це була гарна нагода, насамперед, для громадських організацій та ініціативних вінничан поспілкуватися про пріоритети розвитку міст з чиновниками Вінницької міської ради із різних департаментів, відвідати майстер-класи щодо розвитку своєї ГО та познайомитися з  іншими активними вінничанами, які хочуть долучитися до розвитку міста.


Форум для комунікації ОГС

26 жовтня 2019-го року у Вінниці вперше відбувся неФорум-активація «Дізнавайся. Долучайся. Дій», який організували ГО «Освітній простір 2.0» у парнерстві з КП «Інститут розвитку міст» та Мережею ІГС «Місто змістів». Цей захід є одним із компонентів проекту «ActiveLab: підвищення громадської активності у Вінниці», який отримав фінансову підтримку від Вінницької міської ради в рамках конкурсу соціально-культурних проектів у 2019 році. Такий неФорум надав можливість мешканцям та мешканкам міста послухати досвідчених громадських діячів з Вінниці та Києва, познайомитись із діяльністю понад 20-ти громадських організацій та спільно подумати про виклики у громадській активності і можливі шляхи їх вирішення.  

17 грудня 2020-го року, Вінниця долучилася до організації Всеукраїнського форуму розвитку громадянського суспільства, який щорічно проводить Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину «Єднання» Isar Ednannia. Одним із майданчиків Форуму у нашому місті було обрано HUB Місто змістів, а відділ розвитку гром.суспільства від КП Інститут розвитку міст / Institute of Urban Development усією командою долучився до його організації. Разом із представниками і представницями громадянського суспільства Вінниці ми формували «Імунітет до ілюзій», слухали, як місцеві ГО справлялись із викликами під час карантину, говорили про ідеальну організацію, спілкувались про першу в Україні програму соціального підприємництва. Під час закриття Форуму мали можливість об’єднатись в прямому ефірі з усіма майданчиками та відчути синергію з усім громадським сектором.