Історія створення «Місто змістів»

2014

З ініціативи найбільш потужних громадських організації міста Вінниця одним із пунктів “Програми сприяння розвитку інституцій громадянського суспільства на 2015-2017 роки” було закладено створення інкубатора для громадських організацій. Ідея передбачала облаштування приміщення, де міські об’єднання, ініціативи та активісти могли б спілкуватись, взаємодіяти, підвищувати свої компетенції та спроможності

2015

Активні ГО спільно з міською радою взялися за втілення ідеї, тому розпочався активний пошук приміщення. Разом з тим найактивніші громадські організації міста взялись за напрацювання концептуального бачення соціохабу. Невдовзі були визначено, що таким простором для взаємодії може стати будівля - старовинний особняк за адресою вул.Пушкіна, 11, що розташована неподалік від будівлі міської ради. Саме це мало сприяти активному залученню працівників Вінницької міської ради та департаментів до громадських дискусій і обговорень

2016

Міська рада виділила приміщення та передала його на баланс КП «Інституту розвитку міст», яке у свою чергу стало замовником проектно-кошторисної документації на проведення ремонтно-реставраційних робіт. Дизайн приміщення площею майже 220 квадратних метрів розроблявся спільно з громадськими організаціями, які висловили ряд побажань, що були враховані. До того ж, на форумі «Точки взаємодії» 2016-го року ідея «Соціохабу» знайшла підтримку серед 50 інших громадських об’єднань міста.

2017

Проведення ремонтно-реставраційних робіт у майбутньому Хабі, вартість яких з міського бюджету Вінниці склала близько 2,2 млн грн. Також на суму близько 800 тис. грн було закуплено меблі та мультимедійне обладнання: 120 стільців, мобільні столи, 4-х осіб проектори та екрани, плазмові телевізори та ін. Крім того, для адміністрування приміщення, а також сприяння налагодженню діалогу влади і громади в структурі КП “Інститут розвитку міст” було створено відділ розвитку громадянського суспільства у складі 4-х осіб.

2018

Хаб відкрив свої двері для громадських організацій, представників\ць органів влади та активних мешканців\нок міста. Загалом, за 2018 рік безкоштовно проведено понад 365 заходів.

За активної участі представників та представниць громадських організацій розпочалась реалізація грантового проекту “Місто зі змістом: простір комунікації та партиципації” за за фінансування Уряду Канади через Фонд підтримки ініціатив з демократичного врядування та розвитку проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст». В рамках активних обговорень ідея хабу трансформувалася в поняття партнерства влади і активної громади та отримало назву «Місто змістів». Для створення Стратегії розвитку партнерства влади і громади, розробки бренд-буку та комунікаційної стратегії, формування бізнес-моделі функціонування Хабу було проведено понад два десятки стратегічних сесій та робочих груп.

Важливим етапом у 2018 році стало заснування Громадської спілки “Мережа організацій громадянського суспільства “Місто змістів”, до складу якої увійшли спочатку 29 громадських організацій міста Вінниці, а наразі їх число збільшилось до 33х.