Новини

У Вінниці затвердили План реалізації Стратегії партнерства між ІГС та міськрадою на 2023-2024 роки

26.05.2023

Депутати Вінницької міської ради на сьогоднішній сесії затвердили оновлену Стратегію партнерства між інститутами громадянського суспільства та Вінницькою міською радою, а також План її реалізації на 2023-2024 роки. Це важливе рішення, яке допоможе покращити співпрацю між владою міста та активними громадськими організаціями, які готові докладати якнайбільше зусиль задля розвитку нашої громади.

Стратегію партнерства вперше затвердили ще у 2021 році. Тоді над документом працювала робоча група, до якої увійшли представники та представниці громадських організацій і департаменту правової політики та якості ВМР, а координував написання та розробку цього документу «Інститут розвитку міст». 

Стратегія партнерства - важливий документ бачення розвитку громадянського суспільства нашої громади та взаємодії з органами місцевого самоврядування. Стратегія зафіксувала заходи та завдання, виконання яких сприятиме розвитку цієї взаємодії. Наявність такого документа допомагає отримувати гранти та іншу  підтримку від міжнародних донорів та партнерів, адже вони розуміють, що у нас є стратегічне бачення розвитку, а не ситуативне. Перші кроки громадських організацій до взаємодії між собою були вже на етапі створення Стратегії, а також ця взаємодія допомогла під час напрацювання Плану реалізації Стратегії партнерства на наступні два роки”, - розповів керівник відділу розвитку громадянського суспільства “Інституту розвитку міст” Юрій Глущук

Основна мета Стратегії в тому, аби покращити спільну відповідальність громадянського суспільства та органів влади, що відповідає цілі Стратегії розвитку Вінницької міської територіальної громади до 2030 року. До Стратегії традиційно додається план дій, який розробляють на два роки. І оскільки попередній План завершився, виникла потреба оновити та допрацювати його вже на 2023-2024 роки.

Зокрема, План реалізації Стратегії партнерства між ІГС та ВМР передбачає роботу у декількох стратегічних напрямках:

  1. Підтримка організаційної спроможності та ініціатив інститутів громадянського суспільства Вінницької міської територіальної громади;
  2. Підтримка та розвиток взаємодії інститутів громадянського суспільства і Вінницької міської ради.

Допоможуть у цьому різноманітні заходи та події, які заплановано провести впродовж наступних двох років. Для прикладу, це й проведення муніципальної школи громадського активіста, тематичний Форум з підвищення організаційної спроможності ІГС, популяризація в громаді діяльності ІГС через публічне звітування, диджиталізація мережі ІГС, створення мережі Офісів взаємодії для поширення та роз'яснення наявних та нових інструментів участі, реалізації спільних проєктів тощо. 

Комунікація та співпраця з інститутами громадянського суспільства та активними вінничанами є однією з ключових сфер роботи нашого комунального підприємства. Громадський сектор це та інституція, з якою і для якої ми власне реалізуємо усі наші проєкти та заходи. Саме для синхронізації та підсилення ІГС нами разом з Мережею “Місто змістів” було ініційовано розробку Стратегії партнерства, і ми впевнені, що попри виклики війни, ми зможемо реалізувати ті важливі заходи та активності, зафіксовані у Плані дій”, - додав керівник “Інституту розвитку міст” Назар Коваленко.

Робота над доопрацюванням Стратегії партнерства між інститутами громадянського суспільства та ВМР і розробки плану її реалізації на 2023-2024 роки відбулася за ініціативи громадської спілки «Мережа організацій громадянського суспільства «Місто змістів» в межах грантового проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства», що реалізується Вінницьким регіональним центром інформації «Креатив» за підтримки ІСАР «Єднання» та Агентства США з міжнародного розвитку.