Новини

Соняхи біля хабу: Коордрада Мережі долучилася до Марафону відповідальності

23.05.2023

Біля хабу сьогодні висадили насіння соняшника. Таким чином Координаційна рада ОГС “Місто змістів” долучилася до щорічного Марафону відповідальності від Фонду родини Богдана Гаврилишина. 

Не вперше беремо участь і радіємо, що можемо продовжувати цю гарну традицію та розповідати про чудову ініціативу. Координаційна рада Мережі ОГС “Місто змістів” долучилась до Марафону відповідальності, адже вони чудово знають, як з маленьких позитивних справ-насінинок виростає велике добро і як важливо не боятися брати на себе відповідальність за розвиток громадянського суспільства заради змін на краще. У акції також взяли участь співробітники й співробітниці "Інституту розвитку міст".

Основна ідея Марафону відповідальності в тому, щоб розповісти про позитивні зміни, які відбуваються щодня, та про активних і небайдужих українців та українок, які творять ці зміни, а також поширити Декларацію відповідальності людини, яку створив Богдан Гаврилишин. І Координаційна рада підтримує всі пункти Декларації відповідальності з особливим пріоритетом на 13-й:

“До країни:
– будь законослухняним;
– допомагай своїй країні в рамках власних можливостей підтримувати пріоритет загального блага: повної політичної свободи, адекватного рівня економічного добробуту для усього населення, соціальної справедливості, здорового довкілля”

Щороку учасники та учасниці марафону в соціальних мережах діляться власними історіями або історіями про рідних, друзів, колег, які надихають їх своїми відповідальними діями. Знайти ці історії можна за хештегами: #bh15, #МарафонВідповідальності, #дію_відповідально.

Символом Марафону відповідальності є соняшник сорту «Богдан Гаврилишин», який був виведений спеціально до 90-річчя всесвітньо відомого економіста, науковця та мецената. Висадження насіння цього соняшника стало щорічною традицією для вшанування пам’яті українця. Для прикладу, минулого року близько 1 000 соняхів сорту «Богдан Гаврилишин» висадили в межах Марафону відповідальності.

Як долучитися до Марафону відповідальності у 2023 році:

Крок 1. Роздобудьте насіння соняшника. Сорт і вид не мають значення. Якщо ж вам потрібне насіння сорту «Богдан Гаврилишин», заповніть форму. Зробіть донат на банку #розміновуй_життя, всі кошти з якої йдуть на закупівлю обладнання для розмінування.

Крок 2. Упродовж травня – початку червня посадіть насіння соняха у відкритий ґрунт (переконайтеся, що місце безпечне). Доглядайте за рослиною, утримуйте ґрунт вологим. Незабаром побачите, як розквітає нове життя. Так розквітає Україна завдяки нашим діям.

Крок 3. Соняшник зростатиме близько 100 днів. За цей час стільки всього можна встигнути – донатити на важливі збори для військових, підписати петицію про перейменування вулиці у вашому місті, більше не відкладати на потім візит до лікаря, запросити друзів на вечір настільних ігор і ще багато-багато різних речей!

Крок 4. Поки ростимуть соняхи, опишіть у соцмережах Україну своєї мрії, заради якої проявляєте відповідальність сьогодні. Затегайте Фонд (ми у Facebook, Instagram та Twitter), додайте хештеги #СоняшникГаврилишина, #bh15, #МарафонВідповідальності, #я_відповідальність. Так ми підтримаємо й надихнемо один одного своїми історіями.