Новини

ALDA у Вінниці: як Європейська асоціація місцевої демократії знайомилась з громадським сектором. ФОТО

09.05.2023

Минулого тижня хаб "Місто змістів" відвідала делегація Європейської асоціації місцевої демократії (ALDA). Вони познайомилися з громадським сектором міста, почули про проблеми та потреби організацій, а також ALDA планує відкрити представництво у Вінниці.

У п'ятницю, 5 травня, заступниця міського голови Галина Якубович разом із Генеральним Секретарем (ALDA) Антонеллою Вальморбіда підписали офіційну заявку на вступ Вінницької міської ради до організації. Нині ALDA має понад 350 учасників і є основним “містком” між владою та громадянським суспільством, допомагаючи реалізовувати різні суспільно важливі програми із залученням міжнародних партнерів та донорів.

На зустрічі була присутня й заступниця директора "Інституту розвитку міст" Світлана Ярова. Вона розповіла, що з 2018 року у Вінниці функціонує хаб “Місто змістів”, в якому на безоплатній основі для відвідувачів проводяться різноманітні заходи інститутів громадянського суспільства та органів влади.

Для адміністрування приміщення, а також сприяння налагодженню діалогу влади й громади громадські об’єднання утворили громадську спілку «Мережа ОГС «Місто змістів», яка спільно з відділом розвитку громадянського суспільства КП «Інститут розвитку міст» управляє ХАБом та планує заходи. На даний час спілка об’єднує 57 громадських організацій. Тут лише впродовж першого кварталу 2023 року ми провели 91 різноплановий захід, – розповідає Світлана Ярова.Зараз ми також у процесі створення проєктного офісу міської ради, який буде займатися фандрейзингом коштів на реалізацію проєктів, на які міська рада, у зв’язку з воєнним станом, не може виділяти бюджетного фінансування. Це важливий елемент партнерства з такими організаціями як ALDA”.

Щоб на власні очі побачити, як функціонує хаб «Місто змістів», представниці та представники ALDA також відвідали цей простір, де познайомились з вінницьким громадським сектором. Як зазначила Антонелла Вальморбіда, для них було важливо зрозуміти пріоритети громадських організацій та почути безпосередньо від представників та представниць ГО про те, яка допомога їм потрібна.

Під час зустрічі голова Мережі ОГС «Місто змістів» Максим Студілко розповів про заснування спілки громадських організацій, чого вдалося досягти завдяки спільній роботі та про те, як функціонує хаб, аби задовольнити потреби громадського сектору та налагодити ефективну співпрацю з міською владою.

До речі, незабаром у Вінниці планують відкрити Офіс організації, що зробить співпрацю ще ефективнішою і дасть більше можливостей залучати міжнародних та закордонних донорів до реалізації суспільно важливих проєктів.

Генеральний секретар ALDA Антонелла Вальморбіда назвала три пріоритети у роботі їхньої організації у Вінниці:

  • демократія участі (поєднання прямої і представницької демократії),
  • цифровізація,
  • громадянське суспільство та посилення громади.

Європейська асоціація місцевої демократії (ALDA) створена за ініціативою Ради Європи ще у 1999 році, а сьогодні налічує понад 350 учасників з 45 країн. До неї входять місцеві органи влади, асоціації та організації громадянського суспільства. Приєднання до ALDA надасть змогу Вінниці ще більш поглиблено співпрацювати з Європою, знаходити нових партнерів та підтримку.

Фото Сергія Олійника