Новини

Допомога, нові знайомства та багато заходів: про роботу Хабу «Місто змістів» у 2022 році

03.01.2023

Значною мірою життя міста та рішення, які приймаються, залежать від позиції та активності мешканців та мешканок, а тому саме від громадянського суспільства залежить розвиток міст.

І реалізації цієї активності допомагає відділ розвитку громадянського суспільства «Інституту розвитку міст», який не лише опікується стабільною роботою HUB Місто змістів для проведення різноманітних заходів, а й допомагає працювати Мережі ОГС «Місто змістів».

Як і для всіх, рік був складний та непевний. Однак поступово Хаб повернувся до звичної роботи. Особливо цінно було бачити, як об’єднується громадянське суспільство перед неймовірними викликами, як згуртовано долають проблеми та допомагають тим, хто цього потребує.

Протягом 2022 року в хабі відбулось 297 заходів! А це тисячі відвідувачів та відвідувачок! Багато подій стосувалися допомоги внутрішньо переміщеним особам, а також переселенцям та переселенкам. Наприклад, спільно з ГО «Наше Поділля» та польською Fundacja Edukacja dla Demokracji, організували збір україномовних книг для дітей, які знайшли тимчасовий прихисток у Польщі. Загалом, завдяки мешканцям та мешканкам Вінниці, змогли зібрати та передати близько 300 книг.

Ще фахівці відділу розвитку громадянського суспільства приймали делегації з інших міст і країн та ділилися досвідом взаємодії влади та громади. До речі, інклюзивне приміщення Хабу теж викликало цікавість та допомагало зрозуміти учасницям та учасникам візитів, як можна створити доступний простір.

Крім цього, ще й активно підтримували Мережу організацій громадянського суспільства «Місто змістів». Зокрема, в лютому скликали щорічні загальні збори, на яких прийняли три нові організації в мережу і тепер у її складі 50 ГО!

І наостанок цікавий факт, якщо не знаєте: Хаб розташований у пам’ятці архітектури місцевого значення. Цій будівлі, за адресою вул. Сковороди, 11, вже 121 рік! Тут буквально можна доторкнутися до історії.

А ще Хаб «Місто змістів» — акредитований «зелений офіс» і тому дотримується принципів екологічності в діяльності.