Новини

Студентську молодь познайомили з Мережею ОГС “Місто змістів”

27.09.2022

У хабі “Місто змістів” відбулась зустріч зі студентами та студентками Вінницького торговельно-економічного інституту ДТЕУ. Молодь познайомили з Мережею організацій громадянського суспільства “Місто змістів”, особливостями співпраці громадського сектору з міською владою, а також з напрямками діяльності “Інституту розвитку міст”.

З молоддю зустрілися голова Координаційної ради Мережі ОГС “Місто змістів” Галина Сегеда та директор “Інституту розвитку міст” Назар Коваленко.

  • Ми запросили студентів першого курсу, а також магістрів спеціальності “Публічне управління та адміністрування”. Мережа “Місто змістів” давно співпрацюють з цим навчальним закладом. Ми часто спілкуємося зі студентами та студентками, розповідаємо їм про хаб та мережу ОГС “Місто змістів”. Цього разу вирішили запросити їх у хаб, щоб показати це місце,  де збирається Мережа, аби генерувати нові ідеї, спрямовані на розвиток нашої громади, обмінюватися досвідом, співпрацювати та просто спілкуватися. Наша співпраця та зустрічі з молоддю досить ефективні. Знаю, що в інституті наразі теж створена громадська організація, яку ми запрошуємо долучитися до Мережі. Також після попередніх таких знайомств студенти були на практиці в “Інституті розвитку міст”, — розповіла Галина Сегеда. 

Під час зустрічі студентам та студенткам розповіли про заснування та діяльність Мережі ОГС “Місто змістів”, сформовану взаємодію між владою та громадським сектором, важливі заходи та ініціативи Мережі, а також про те, як працюють організації в умовах повномасштабної війни. 

  • Загалом у Вінницькій області до початку повномасштабного вторгнення було понад 1600 громадських організацій. Створюється багато нових, молодих ГО. Деякі активніші, деякі — менш активні. Насправді створити організацію не так складно, справа лише в тому, аби ця організація робила щось хороше і корисне, розвиваючи громаду, а не просто існувала на папері. Щодо Мережі та організацій, які входять до неї, то наразі у більшості організацій всі ресурси спрямовані на допомогу внутрішньо переміщеним особам та прихисткам, де мешкають люди, які змушені були залишити свої домівки, на залучення допомоги… — додала Галина Сегеда.

Допомагає у роботі Мережі відділ розвитку громадянського суспільства КП “Інститут розвитку міст”. Фахівці відділу також керують роботою хабу “Місто змістів”. Про всі аспекти цієї роботи розповів директор підприємства Назар Коваленко. Крім цього, він також познайомив молодь з різними проєктами “Інституту розвитку міст” — налагодженням міжнародної співпраці, роботою щодо сталої мобільності, архітектурними конкурсами, проєктом “Малі річки Вінниці”, Інтеркультурною стратегією, Європейським зеленим курсом тощо. 

  • Ми консультуємо структурні підрозділи Вінницької міської ради, допомагаємо їм, впроваджуємо тестові проєкти, пишемо документи, щоб запустити певні процеси, — розповів Назар Коваленко. — Цього року “Інституту розвитку міст” виповнилося 13 років. Ми з’явились як організація, яка певні ідеї розвитку Вінниці поширює серед інших міст. Зараз ми більше фокусуємося саме на Вінниці, хоча продовжуємо переймати та поширювати наш досвід. 
  • Мережа ОГС “Місто змістів” — наші союзники, які охоплюють найактивніші громадські організації, а тому нам значно легше комунікувати, коли вони всі разом. Цю Мережу формують 50 різних громадських організацій, а ми можемо їх долучати до певних проєктів. 

Викладачка Вінницького торговельно-економічного інституту ДТЕУ Ірина Ніколіна також зазначила, що співпраця між студентством та ГО “Подільська Агенція Регіонального Розвитку”, яка нині входить до Мережі “Місто змістів”, досить плідна та тривала. Наприклад, студенти та викладачі брали участь в роботі груп при розробці Концепції розвитку цифрової партиципації Вінницької міської об'єднаної територіальної громади.

Детальніше про Концепцію можете прочитати ТУТ.