Новини

“Доступне житло для Вінниці”: відбувся урбаністичний воркшоп

31.08.2022

Наприкінці серпня у хабі "Місто змістів" відбувся дводенний воркшоп щодо пошуку моделі доступного житла у Вінниці. Фахівці не лише з'ясовували, як така практика може спрацювати у нашому місті, а й дізнавалися про досвід інших європейських міст.

"Інститут розвитку міст" у співпраці з СANactions організували дводенний воркшоп з профільними фахівцями, аби знайти відповіді на ключові питання:

  • Хто є цільовою аудиторією доступного житла у контексті Вінниці, які потреби цих людей та наскільки їх багато;
  • Які якості та параметри має мати доступне житло, щоб задовольнити потреби цільової аудиторії та бути сучасним і комфортним;
  • Хто виконує ключові ролі у контексті Вінниці у процесі проєктування та будівництва житла, як забезпечити якісну комунікацію і взаємодію, щоб створювати справді якісне й доступне житло.

У воркшопі також взяли участь закордонні експерти Урс Томанн та Юлія Заломайкіна, які поділилися досвідом визначення цільових аудиторій та формування якостей доступного житла у німецьких та швейцарських містах.

"Ми маємо дуже активну і часом складну дискусію між учасниками воркшопу, адже тема доступного житла для нас нова, дуже комплексна і дуже актуальна водночас. Але те, що у Вінниці дано старт цим обговоренням - це вже великий крок. Ми вже бачимо, що існуючий інструмент - Муніципальне житло - це цікавий кейс доступного житла, який потенційно можна масштабувати. Але також цікаво розробити інші підходи й це є ключовою метою дискусій на воркшопах", - розповів т.в.о. директора “Інституту розвитку міст” Назар Коваленко.

Дводенний воркшоп відбувається за підтримки проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ", який виконується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH». Проєкт фінансують Уряди Німеччини та Швейцарії. А також за експертної підтримки Міжнародної архітектурної виставки міського регіону Штутґарта IBA`27.

Фото Сергія Олійника