Новини

Чотири роки Мережі ОГС “Місто змістів”

26.07.2022

Сьогодні, 26 липня, Мережа ОГС “Місто змістів” відзначає 4 роки з дня створення.

Ще у 2018 році 29 громадських організацій Вінниці об’єдналися, щоб спільно працювати заради добробуту нашого міста та його мешканців і мешканок. Від початку створення, значну підтримку громадській спілці надавали працівники та працівниці “Інституту розвитку міст”. Звісно, не все було легко, однак, об’єднавшись, ми здатні створювати справді значні зміни в громаді та робити життя у Вінниці комфортнішим. 

Першим офіційним головою Мережі став Юрій Степанець. Допомагали йому члени та членкині координаційної ради: Станіслав Данілов, Максим Студілко, Оксана Бондар, Олена Данілова, Олександра Лиса, Раїса Панасюк, Наталя Величко, Анна Моргун.

Першими бути непросто й саме цій команді довелось не лише об’єднати спільними цінностями всі організації, а й влаштовувати перші заходи та напрацьовувати механізм роботи Мережі. 

Далі Мережу очолила Олександра Лиса, а до координаційної ради увійшли Оксана Бондар, Ярослав Геращенко, Кристина Орлова, Христина Коваленко, Людмила Нецкіна, Софія Сакалош, Валентина Ткачук та Світлана Ходакова. 

У 2020 році головувала Олена Данілова. Також до Координаційної ради увійшли Турчак Вікторія, Полюхович Іван, Сегеда Галина, Степанець Юрій, Орлова Христина, Шульгіна Лілія, Крижанівська Оксана, Дубина Світлана.

Саме того року, у липні, підписали Меморандум про Партнерство між Громадською спілкою “Мережа організацій громадянського суспільства “Місто змістів” та Вінницькою міською радою. Представники влади та громадськості домовились про створення платформи для діалогу та тісної комунікації щодо розвитку міста. Також погодили створення Ради Партнерства, до складу якої мали увійти по 5 представників чи представниць громадських організацій та від міської ради, які будуть обмінюватись інформацією, визначатимуть плани та наміри щодо пошуку спільних точок взаємодії для подальшого розвитку Вінницької громади.

У 2021 році до складу координаційної ради п’ятої каденції увійшли: Бондар Оксана, Горошинська Олена, Кравчина Вікторія, Леванчук Марія, Пустовіт Світлана, Сегеда Галина, Венславовська Олександра, Яківчук Сергій та Чорненька Вікторія. Головою Мережі обрали Галину Сегеду.

Ця команда працювала над стратегією партнерства між інститутами громадянського суспільства та Вінницькою міською радою, брали участь у засіданнях Ради Партнерства, влаштовували традиційні “Кави зі змістом” та партнерські заходи спільно з різними громадськими організаціями тощо… 

На початку 2022 року відбулись чергові загальні збори Мережі, на яких обрали нову координаційну раду, до складу якої увійшли: Сергій Яківчук, Вікторія Кравчина, Мирослава Жиліна, Оксана Бондар, Олена Горошинська, Аліса Чорнокнижна, Людмила Нецкіна, Вікторія Вострякова, Галина Сегеда. І саме Галину Сегеду вдруге обрали головою Координаційної ради.

Вже цьогоріч кількість організацій, які увійшли до Мережі, зросла до 50! Це люди, які безупинно працюють заради розвитку Вінниці. У кожної організацій є свій основний напрямок, однак разом вони здатні підсилювати одне одного та творити суттєві зміни в громаді. Звісно, повномасштабна війна змінила життя кожного та кожної, а громадські організації працюють задля перемоги України та прагнуть допомогти внутрішнім переселенцям та переселенкам. 

Віримо у перемогу України й що незабаром знову зустрінемось у хабі “Місто змістів”!