Новини

Гуманітарний хаб та допомога ЗСУ: як війна змінила роботу Фонду громади “Подільська громада”

10.06.2022

З початку повномасштабного вторгнення росії Фонд громади "Подільська громада" працює безперервно. Вони допомагали з поселенням переселенців, приймають вантажівки з гуманітарною допомогою з-за кордону, підтримують військових та людей на визволених територіях. Все це вимагає значної фізичної та емоційної віддачі. Про те, чим живе Фонд сьогодні розповідає голова правління "Подільської громади" Олена Данілова.

 • Оскільки ми Фонд громади, то розуміли, що будемо максимально допомагати як ЗСУ, так і співгромадянам й співгромадянкам, які потребують підтримки у силу різних обставин. Спершу було важко зорієнтуватися, що саме ми можемо робити, щоб ефективно й оперативно закривати потреби. У фонді є наглядова рада і представницька, тому ми швидко розподілили, хто чим буде займатися.
 • Наглядова рада з головою Андрієм Дручинським почали організовувати Гуманітарний хаб, щоб всі процеси були злагоджені й  хаб функціонував 24/7 для отримання допомоги, яка мала приїжджати. Це було буквально з перших днів повномасштабної війни. Я більше займалася переселенцями, які до нас тоді масово приїздили. Ми працювали на вокзалі, цілодобово намагалися знайти їм місця для розміщення. У найперші дні була чітка координація по волонтерських центрах. Вони були створені у “Гармонії”, куди люди везли продукти, у “Квадраті”, де приймали якісь речі...
 • Якщо було щось потрібно, то ми формували запит, повідомляли громаду і люди все зносили. Я завжди захоплююся цим процесом. Наприклад, сказали, що треба бензопилу, а мені згодом дзвонять з “Квадрату” і кажуть, що вже принесли шість і, можливо, вже вистачить? Потрібна пральна машина - теж немає проблем. Люди зносили матраци, одяг, все що мали.
 • Голова представницької ради Віктор Бронюк паралельно почав займатися пошуком швидких та автомобілів, щоб передавати їх у гарячі точки. Це був ще один напрямок нашої роботи. І, звісно, наш гуманітарний хаб та робота з переселенцями. Поступово я теж стала більше працювати у гуманітарному хабі, бо роботи тут вистачає.
 • Зараз ми більше фокусуємо увагу саме на діяльності хабу. Все, що сюди приходить, намагаємось чітко та зрозуміло розподілити між переселенцями у Вінниці та області, але військові все ж у нас в пріоритеті.
 • Спочатку вся допомога була більш розсіяна по областях, а тепер переважно ми надсилаємо на східний напрямок, на нашу 59-ту бригаду. Також відправляємо вантаж в інші гарячі точки, у міста, які звільняють.
 • Ми ще отримуємо запити на допомогу від цивільного населення. Щойно звільнили Київську область, то майже все туди йшло —на Ірпінь, Бучу... Весь корм, який отримували, везли для покинутих тварин. І на Чернігів також. Був один момент, коли здавалося, якщо ще один міст взірвуть, то люди залишаться без нічого. Тому ми туди й генератори возили, ліхтарики, павербанки, матраци, бебі-бокси — намагалися допомогти, щоб забезпечити людей хоч чимось. На щастя, все обійшлося і Чернігівщину звільнили наші захисники й захисниці. Хоча, звісно, є ще багато окупованих територій. Але ми віримо, що вони будуть звільнятись й там теж потрібна буде вагома допомога.
 • Зараз акцент на підтримці військових.  Ми їх навчили працювати з актами прийому-передач, щоб все було офіційно. У нас є фінансовий проєкт — збираємо кошти на допомогу українській армії. Звісно, зараз менше надходжень, але спочатку нам переказували гроші дуже багато людей. Приємно було зустрічати знайомі прізвища наших стипендіатів, які колись у нас вигравали, а ще підприємства, фермерські господарства…  Так вдалося зібрати до 30 мільйонів гривень. Навіть більше, якщо рахувати з внесками з-за кордону. Хоча сума велика, але військове обладнання дуже дороговартісне. Ми купували бронежилети, оптику, авто ремонтуємо… Намагаємось ще комунікувати з Фондом “Повернись Живим”, тому що у них дуже хороша система, яку вони відпрацювали - дають необхідне спорядження військовим, але потім, коли ті виходять з об'єкта, то повертають квадрокоптер чи тепловізор. Фонд ремонтує та передає наступним.
 • У самому хабі працює багато людей, які прийшли з бізнесу. Вантажівки, які їхали за вантажем, безкоштовно надавали великі фірми.
 • Нещодавно ще компанія "Dekoplant" передала нам кущі троянд - 6 тисяч саджанців розсадили біля шкіл, по місту, частину віддали “Вінницязеленбуду”, а ще передали троянди у Миколаївську область, Київську… Також звернулися з видавництва “Наш формат”, попросили ефективно розповсюдити книги у госпіталі, військові частини… Зараз у хабі працює до 15 волонтерів. Є ті, які приходять щодня. Якщо ми розуміємо, що буде 2-3 авто, які потрібно розвантажити та посортувати, тоді просимо, щоб ще кілька волонтерів приїхали на допомогу.
 • Наші люди мене завжди вражають. Ми, як фонд, завжди з такими кризовими ситуаціями зіштовхуємось. Бачимо те, як люди одразу гуртуються. Це захоплює. Навіть як сортують
  — кожна дія з такою любов’ю та очікуванням, що ми комусь допоможемо і буде перемога. Спершу ми взагалі працювали у дві зміни, взагалі не було вихідних, все у режимі нон-стоп.
 • Тут, у гуманітарному хабі, взагалі таке окреме життя. Я часто думаю про те, що коли все закінчиться і хаб припинить діяльність, то куди підуть всі ці люди? У нас є волонтери з Маріуполя, Мелітополя, Сєвєродонецька. Був Юра з Києва, то він коли їхав, всі  прощались і плакали. У таких стресових умовах, коли всі разом з ранку до вечора, то звісно, що всі здружилися. Це таке, що ще нас усіх тримає.
 • Фактично зараз весь наш Фонд переключився на роботу в хабі. Також гранти пишемо, маємо ремонтувати один з гуртожитків, де живуть переселенці. Розширюємо свою роботу.
 • Загалом наша основна діяльність — розвиток філантропії, розвиток бізнесу та розуміння внесків у розвиток громади. У нас залишаться ті ж цінності та фокус, але зміняться стежки. Ми точно не можемо звертатися до бізнесу, щоб він нас підтримував. Тепер ми маємо підтримувати їх, шукати можливості грантові, щоб спільно з ними якось трохи допомагати. Звичайно, завжди буде потреба в допомозі. Й в мирний час будуть люди, яким потрібна допомога та підтримка. Відтак налаштовуємося на роботу з довготривалою перспективою, бо любимо те, що ми робимо.

Фінансовий проєкт Фонду громади "Подільська громада" — "Допомога українцям, що рятує життя":

Реквізити Фонду для перерахунку підтримки з-за кордону та в Україні:

Гривня, UAH
Отримувач: Благодійна організація «Благодійний фонд «Подільська громада»
IBAN: UA893204780000026009924855055
Код ЄДРПОУ 35904183
Банк: АБ «УКРГАЗБАНК»
МФО банку: 320478
Призначення платежу: Благодійний внесок на БП «Допомога, що рятує життя»

Євро, EUR
BENEFICIARY Charitable organization "CF Podilska Hromada"
IBAN: UA903204780000026001000202906
BENEFICIARY BANK JSB “UKRGASBANK”, UKRAINE
SWIFT: UGASUAUK
додатково
CORRESPONDENT BANK
COMMERZBANK AG,
Neue Mainzer Strasse 32-36, 60261 Frankfurt Am Main, Hotel Germany
SWIFT: COBADEFF
CORR. ACCOUNT 400886433201

Долар США, USD
BENEFICIARY: Charitable organization "CF Podilska Hromada"
IBAN: UA473204780000000026002188653
BENEFICIARY BANK: JSB “UKRGASBANK”, UKRAINE
SWIFT: UGASUAUKXXX
додатково
CORRESPONDENT BANK
J.P. Morgan Chase Bank, New York
70 Park Avenue, New York, NY, 10017 USA, New York
SWIFT: CHASUS33
CORR. ACCOUNT 899579957

Фото надані Гуманітарним хабом "Вінниця"