Новини

“Будемо творити змісти!”: на Загальних зборах Мережі “Місто змістів” обрали нову Координаційну раду

18.02.2022

Цього місяця відбулися чергові щорічні Загальні збори Мережі організацій громадянського суспільства “Місто Змістів”. Вперше на зустріч активні вінничани та вінничанки мережі зібралися 9 лютого й, зважаючи на карантинні обмеження, збори відбулись у змішаному форматі: онлайн та офлайн у приміщенні Хабу “Місто Змістів”. Загалом тоді участь взяли 29 організацій.

Під час заходу мали прийняти до складу Мережі нові організації, затвердити звіт про роботу Координаційної ради у 2021 році, внести зміни до Статуту, а також обрати нову Координаційну раду та її голову.

На початку Загальних Зборів представників та представниць громадських організацій, які входять до Мережі, привітала Валентина Ткачук - директорка КП “Інститут розвитку міст”. Саме його відділ розвитку громадянського суспільства сприяє налагодженню діалогу між громадськістю та владою міста. 

 • Насправді чотири роки тому не дуже вірилось в те, що ця ініціатива, яка існує фактично на волонтерських засадах, яка є, мабуть, вашим покликом та вашим бажанням робити внесок у розвиток нашої громади, буде існувати, буде такою прогресивною. Так, є багато викликів, але, мабуть, завдяки тому, що відчувається підтримка, допомога фахова та просто людська, наша мережа є успішною, - зазначила Валентина Ткачук.

Під час зборів до складу Мережі прийняли ще три громадські організації:

 • “Агенція сталого розвитку "Синергія",
 • “Агенція екстреної медичної допомоги” ,
 • “Медіа Центр”.

Відтак, тепер у складі Мережі вже 50 організацій

Галина Сегеда, голова Координаційної ради попередньої каденції, також розповіла про результати їхньої роботи у минулому році. Зокрема, вона зазначила про:

 • Стратегію партнерства між інститутами громадянського суспільства та Вінницькою міською радою;
 • Дві Ради Партнерства (а це інструмент взаємодії з Вінницької міською радою);
 • Дві “Кави зі Змістом”;
 • Декілька партнерських заходів спільно з різними громадськими організаціями: форум “Від ідеї до успіху” разом зі спілкою “Громадські ініціативи України”, урбаністично-культурний фестиваль “Майстерня громад” разом з “Інститутом розвитку міст”; “ДІЛИ екофест” разом з еко платформою “ДІЛИ”; “Соціальне підприємництво” разом з Департаментом економіки та інвестицій;
 • Навчання для членів та членкинь Координаційної ради від “Центру демократії та верховенства права” про розвиток Мережі;
 • PR Мережі: заходи в університетах, зустрічі з делегаціями та різними громадськими організаціями тощо.

Крім того, презентували збірник кращих практик інститутів громадянського суспільства Вінницької територіальної громади за 2021 рік. Його можна знайти за ЦИМ посиланням. 

Питання, яке стосувалося внесення змін до Статуту викликало жваві обговорення серед представників громадських організацій. Зрештою, вирішили зробити перерву у зборах, та винести на попереднє обговорення ймовірні зміни, які стосуються кількості каденцій поспіль, на які можуть висуватись кандидатури. Досі у Статуті було прописано про “не більше двох каденцій поспіль”, тому це обмеження пропонували прибрати або змінити на “не більше трьох” чи “не більше п’яти”.

Перерву у Загальних Зборах оголосили до 17 лютого, аби ретельно обговорити всі варіанти. Продовжити зустріч з представниками та представницями громадських організацій вирішили онлайн. Було ухвалено зміни до Статуту й прийняли рішення збільшити кількість можливих каденцій в Координаційній раді однієї особи до трьох років поспіль. Тепер в статуті буде прописано: "Не допускається обрання членом Координаційної ради понад три каденції поспіль". Водночас, якщо на Зборах не оберуть або не переоберуть Координаційну раду, повноваження попередньої продовжується на термін не більше 3 місяців з поміткою "Тимчасова"або "Перехідна КР".

Обрали нову Координаційну раду,  до складу якої увійшли: Сергій Яківчук (ГО "U7 urban studio"), Вікторія Кравчина (ВОПО "Джерело надії"), Мирослава Жиліна (Фонд громади "Подільська громада"), Оксана Бондар (ГО Вінницький регіональний центр інформації "Креатив"), Олена Горошинська (ГО “МО “Студентське Братство Вінниччини”), Аліса Чорнокнижна (ГО "Агенція екстреної медичної допомоги"), Людмила Нецкіна (ГО “Гармонія”), Вікторія Вострякова (ГО “Агенція сталого розвитку “СИНЕРГІЯ”), Галина Сегеда (ГО “Подільська агенція регіонального розвитку”). І саме Галину Сегеду вдруге обрали головою Координаційної ради, а її заступницею стала Олена Горошинська.

 • Сьогодні завершилися Загальні Збори Мережі “Місто змістів”. Так зійшлися зірки, що я знову стала головою Координаційної ради. Чесно зізнаюся - вагалася. Причин було багато. Та дякую всім, хто підтримували мене у рішенні, розуміли та давали можливість зробити вибір самій. Ціную кожного і кожну. З наступного тижня новообрана Координаційна рада розпочне свою роботу і ми далі будемо творити змісти у нашій громаді. Наша команда з 9 осіб має план, який ми втілимо протягом року. Дякую попередній Координаційній раді за цей рік роботи. Нам вдалося багато зробити для Мережі! - зазначила Галина Сегеда.

Нагадаємо, що громадська спілка Мережа організацій громадянського суспільства "Місто змістів" була створена у 2018 році. Якщо спочатку до її складу входили 29 громадських організацій, то за 4 роки їхня кількість збільшилась до півсотні.