Новини

Вінничан запрошують на урбаністично-культурний фестиваль «Майстерня громади. Вінниця»

23.09.2021

2 жовтня, вперше у Вінниці, відбудеться урбаністично-культурний фестиваль “Майстерня громади”, що покликаний об’єднати мешканців та мешканок, особливо з новоприєднаних територій, задля  спілкування, обміну досвідом та обговорення ідей для подальшого розвитку громади. Це гарна можливість зустрітися усім разом: активним жителям і жителькам, громадським організаціям, активістам і активісткам, представникам та представницям Вінницької міської ради та максимально залучити людей у процеси розвитку Вінницької громади. 

«Майстерня громади - це не просто фестиваль, це об'єднання зусиль влади, громадськості та експертного середовища задля подальшого розвитку Великої Вінниці. Ми вивчали досвід інших міст, де вже багато років поспіль відбувається подібна подія, але, звісно, запропонуємо свої родзинки. І перша з них - це локація і вона не в центрі міста, а на  Вінницьких хуторах (території, яка приєдналась до Вінниці в рамках децентралізації). З командою Інституту розвитку міст за сприяння Вінницької міської ради та за фінансової підтримки GIZ ми намагатимемось створити для вас ще одну можливість якісно і з користю провести осінній вихідний…» - розповідає Валентина Ткачук, директорка КП “Інституту розвитку міст”.

На заході будуть: майстер-класи для дітей та дорослих, виступи музичних гуртів, вулична їжа, знайомство з цікавими міськими проєктами, опитування, обговорення, лекції та воркшопи, презентації діяльності громадських організацій та багато іншого. Під час самого заходу плануємо розіграш цінних та корисних призів для присутніх.

Також поговоримо про об’єднання в одну громаду, переваги та нові можливості, які у нас з’явилися. Буде презентована Концепція інтегрованого розвитку міста, Стратегія розвитку Вінницької міської територіальної громади та інші важливі візійні проєкти й програми. Разом ми спробуємо виявити та проговорити потреби для подальшого розвитку та розповімо про інструменти участі, за допомогою яких ви можете впливати на розвиток громади. 

Протягом дня буде проведено воркшоп по облаштуванню громадського простору, який куруватиме КП “Агенція просторового розвитку” та ГО “U7 urban studio”. Під час Майстерні буде розроблена концепція простору та реалізована спільно з мешканцями/-ками. 

Цьогоріч «Майстерня громади» відбудеться на одній із новоприєднаних територій, але вона буде орієнтована на всю громаду. Для мешканців/-ок інших населених пунктів буде забезпечено доїзд до місця проведення.

Захід відбудеться 2 жовтня, о 12:00 на Вінницьких Хуторах (кінцева зупинка 19А - вул. Ватутіна (ліс), майданчик поблизу лісу).

«Майстерня громади» стартує як пілотний проєкт і в майбутньому буде проводитися на різних локаціях приєднаних територій нашої громади.

Організатор - КП “Інститут розвитку міст”. Партнери: GIZ, Вінницька міська рада, ГО “Мистецьке об’єднання “Плай”, КП “Агенція просторового розвитку”, Мережа ОГС “Місто змістів”

Захід відбудеться за підтримки проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», що впроваджується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за дорученням Урядів Німеччини та Швейцарії.Подія у facebook за посиланням -  https://www.facebook.com/events/601700734201991/