Європейський тиждень сталої енергетики у Вінниці стартує із екологічного форуму ДІЛИ

03.09.2021

Четвертого вересня о 10:00 у Вінниці розпочнеться екологічний форум ДІЛИ. Це подія, під час якої науковці, представники громадськості, влади та бізнесу дискутуватимуть про те, як усім об‘єднатися навколо екологічних викликів та розДІЛИти відповідальність за їх вирішення.

Форум відбуватиметься у майбутньому серці інновацій міста – Інноваційно-технологічному парку «Кристал», реконструкція якого розпочалась цьогоріч. Усі дискусії базуватимуться на підходах Європейського зеленого курсу, що є дорожньою картою заходів, які ведуть до кліматичної нейтральності континенту до 2050 року.

На форумі обговорюватимуть, як можливо втілити елементи Європейського зеленого курсу у зелений розвиток громад. Також під час форуму у Вінниці стартує Європейський тиждень сталої енергетики, в рамках якого обговорюватиметься розробка Плану дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату до 2030 року, над яким наразі працює місто Вінниця.

«У суботу будемо дуже фахово говорити про клімат, енергоефективність та біорізноманіття. Під час панелі «Клімат, енергоефективність та біорізноманіття» можна буде дізнатися про те, яке кліматичне майбутнє чекає на Україну та до яких соціальних й інфраструктурних змін слід готуватися. Спікери розкриють тему як з точки зору адаптації міст до змін клімату, так і з боку зменшення негативного впливу міст на клімат. Ми поговоримо про успішні практики українських міст щодо відновлення біорізноманіття та озеленення, а також про сучасні тенденції у сфері енергоефективності. Усіх запрошуємо долучатися до екологічного форуму ДІЛИ, буде цікаво», - зазначила координаторка форуму ДІЛИ, керівниця відділу інфраструктурних проектів комунального підприємства «Інститут розвитку міст» Янна Чайковська.

Транслюватись подія буде безпосередньо на локації фестивалю - SUN-території (Маяковського, 243), а також на YouTube каналі ДІЛИ - https://cutt.ly/sWzhjOc та на FB-сторінках усіх організаторів.

Посилання для підключення до панельних дискусій форуму - https://cutt.ly/tWzW2ko.

А вже 5 вересня, відбудуться практичні воркшопи на фестивалі ДІЛИ еко фест ( SUN Територія, Старе Місто, Маяковського, 243).

Вхід на усі воркшопи - безкоштовний за умови попередньої реєстрацією. По завершенню на вас чекатиме продовження насиченої програми фестивалю з концертами за тарифами дня.

- 10:00 - воркшоп щодо Плану дій зі Сталого енергетичного розвитку та клімату до 2030 року, який розпочне Європейський тиждень сталої енергетики у Вінниці. Ведучі – Олександр Дей, експерт Угоди мерів та Марія Дружиніна, експертка із енергоефективності та енергозбереження. Реєстрація - https://cutt.ly/CWnqH4Q

- 11:00 - воркшоп «Новий європейський Баугауз (унікальний архітектурний стиль міста з урахуванням зміни клімату та потреб у енергоефективності)». Ведуча - Світлана Романко, експертка Ресурсно-аналітичного центру “Суспільство та довкілля”, тренерка нашого навчального онлайн-курсу «Європейський зелений курс». Реєстрація тут - https://cutt.ly/dWb6lCP

- 12:00 «Як біорізноманіття допоможе зробити міське середовище екологічним, здоровим та комфортним?». Ведуча - Катерина Стрипко - голова Фонд захисту біорізноманіття України, засновниця найбільшої громадської екологічної ініціативи "Зробимо Україну чистою». Реєстрація тут - https://cutt.ly/uWnqXZM

Організотори екофестивалю: ДІЛИ еко НГО, Інститут розвитку міст / Institute of Urban Development та КП Вінницький муніципальний центр інновацій за сприяння Департаменту енергетики, транспорту та зв’язку, Департамент економіки і інвестицій, Департамент маркетингу міста та туризму, Департаменту культури, Департаменту охорони здоров’я та Департаменту комунального господарства та благоустрою.Проєкт реалізується за підтримки Вінницька міська рада, проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості (SC3)», що співфінансується European Union in Ukraine та British Council Ukraine, за підтримки проєкту Integrated Urban Development in Ukraine, який впроваджується німецькою урядовою компанією GIZ Ukraine за фінансування Урядів Німеччини та Швейцарії.Трансляція ДІЛИ еко форум - за посиланням https://www.youtube.com/.../UC3n.../featured383Охоплено людей35Взаємодія+2,2x вышеПоказатель распространения

Більше деталей про фестиваль

Організатори: ГО "ЕКОПЛАТФОРМА ДІЛИ", КП " Інститут розвитку міст / Institute of Urban Development, КП Вінницький муніципальний центр інновацій та Вінницька міська рада

Проект реалізується за підтримки Вінницької міської ради, проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості (SC3)», що співфінансується Європейським Союзом та Британською Радою в Україні та за підтримки проєкту «Інтегрований розвиток міст України II», який впроваджується німецькою урядовою компанією «GIZ» за фінансування Урядів Німеччини та Швейцарії та за підтримки ініціативи "Посли європейської молоді" в України, що реалізується в межах регіональної комунікаційної програми «EU NEIGHBOURS east».