Новини

У Вінниці презентувати проєкт стратегії партнерства між ІГС та ВМР

02.04.2021

Протягом березня робоча група працювала над написанням Стратегії партнерства між інститутами громадянського суспільства та Вінницькою міською радою. Сьогодні, 2 квітня, Стратегію презентували  та винесли на громадське обговорення. Трансляцію можна переглянути за посиланням - https://bit.ly/2QREmC8 

За словами заступника голови Вінницької міської ради Андрія Очеретного інститути громадянського суспільства з кожним роком вони стають організаційно сильніші, реалізовують потрібні для громади проекти, співпрацюють з міжнародними організаціями та фондами, а також часто стають ініціаторами важливих для міста стратегічних та програмних документів. Дана Стратегія - це документ, який на найближчі 5 років визначатиме курс розвитку партнерства між інституціями громадянського суспільства та Вінницькою міською радою.

«У липні минулого року у Вінниці був підписаний меморандум про Партнерство між громадською спілкою “Мережа організацій громадянського суспільства “Місто змістів” та Вінницькою міською радою, де ми домовились про подальший розвиток платформи для діалогу, взаємодії та тісної комунікації щодо розвитку міста. Окрім того, в рамках Меморандуму було створено Раду Партнерства і 11 лютого відбулось її перше засідання, де обидві сторони якраз і погодили створення та прийняття у вінницькій громаді “Стратегії партнерства”. Прийняття цієї Стратегії дасть змогу міській раді підтримувати інституції громадянського суспільства та налагоджувати взаємодію з ними у більш зручний та ефективний спосіб.

Велику роль у цьому процесі відіграє комунальне підприємство “Інститут розвитку міст”, який по суті, став містком між громадянським суспільством і ВМР та проробив велику роботу для налагодження комунікації між обома сторонами. Тому, сьогодні, ми  почуємо презентацію драфту документу, який, я впевнений, тільки  покращить нашу співпрацю та сприятиме розвитку вінницької громади...», - сказав Андрій Очеретний.

Директорка КП «Інститут розвитку міст» Валентина Ткачук розповіла, що одним із головних факторів розвитку міста є бажання усіх представників і представниць громади докладати максимум зусиль, щоб і надалі Вінниця була європейською комфортною міською громадою, яка постійно вдосконалюється, знаходить нові ефективні відповіді на виклики. Досягти цього можна лише через співпрацю та співвідповідальність як Вінницької міської ради, так і широкого кола громадськості.

Попередній досвід Вінниці демонструє, що постійна комунікація та бажання чути одне одного сприяють побудові довіри, подоланню умовних та реальних бар’єрів задля ефективного вирішення важливих суспільних проблем. При цьому взаємодія має відбуватись з чіткою метою на засадах рівності, прозорості, людської гідності, поваги до прав людини та з дотриманням домовленостей задля досягнення запланованих результатів.

«Щиро віримо, що в подальшому і досвід розробки та написання Стратегії партнерства між організаціями громадянського суспільства та Вінницькою міською радою теж стане цікавим та вивчатиметься як успішний діалоговий кейс задля впровадження демократичного врядування в українських громадах.

Вінницю важко скопіювати, бо ми маємо один найважливіший рецепт успіху – це вінничани і вінничанки, які люблять своє місто, вболівають за його розвиток та відстоюють його інтереси. І ми щиро віримо, що цей документ буде слугувати дороговказом у найближчі 5 років та сприятиме ще кращій взаємодії громади і влади...», - наголосила Валентина Ткачук.

Про написання Стратегії партнерства та важливість документу розповіла Галина Сегеда, голова координаційної ради Мережі ІГС «Місто змістів», представниця ГО «Подільська агенція регіонального розвитку».

«Стратегія партнерства буде для ІГС та ВМР своєрідним планом дій. Ми, всі ті, хто долучилися до написання документу, намагалися зробити його максимально чітким та зрозумілим, аби всі, хто читатиме цей документ, розуміли, що ж саме будуть робити спільно представники та представниці громадянського суспільства Вінницької громади та Вінницької міської ради. Активні громадські організації Вінницької громади зацікавлені у такій Стратегії. Це, зокрема, показало й дослідження щодо стану розвитку ІГС у місті Вінниця. Важливо те, що Стратегія розроблялася за участі представників/ць інформаційно-аналітичного відділу Департаменту правової політики та якості Вінницької міської ради. Так, слушні поради та коментарі нам давала Наталія Малецька. До створення документу було долучено Інститут розвитку міст. Відповідно до завдань, прописаних у Стратегії партнерства, ми спільно зможемо досягти значних результатів розвитку громадянського суспільства та Вінницької громади в цілому», - розповіла Галина Сегеда.

Експерт з розвитку територій Юрій Войціцький, який входив до складу робочої групи, зазначив, що вибір стратегічних напрямків розвитку співпраці органів місцевої влади та інститутів громадського суспільства виконано на основі аналізу їх кількісного складу, активності, проведеного опитування і підсумків із SWOT-аналізу. 

«У якості стратегії дій обрано наступальну з елементами конкурентної. Сильні сторони вінницької громади і значна кількість зовнішніх можливостей дозволяють спрогнозувати у перспективі 2025 року покращення рівня горизонтальної (ІГС-ІГС) і вертикальної (влада-ІГС) співпраці і глибше залучення суспільників до впровадження Стратегії 2030», - сказав Юрій Войціцький.

До складу робочої групи з розробки Стратегії партнерства долучились 10 представників та представниць громадських організацій, в тому числі сім членів та членкинь Координаційної ради Мережі ІГС «Місто змістів».  Дякуємо усій робочій групі у складі представників та представниць громадських організацій та органів виконавчої влади, яка протягом місяця посилено працювала над створенням даного документу, а також Вінницькій міській раді за готовність підтримувати цей документ політично і фінансово.

З робочою версією Стратегії партнерства, можна ознайомитися за посиланням: https://bit.ly/3rKlnq2, а також туди можна до 7 квітня додавати свої пропозиції та зауваження.