Новини

У Вінниці стартував Всеукраїнський архітектурний конкурс “Коцюбинський вдома”

01.04.2021

У Вінниці стартував відкритий Всеукраїнський архітектурний конкурс "Коцюбинський вдома" завдяки якому, в майбутньому, буде оновлено простір біля музею видатного класика, який народився у нашому місті.

Протягом кількох місяців ми досліджували територію конкурсного проєктування: сад меморіального Музей М.М.Коцюбинського, площу з пам'ятником і дитячий майданчик, що розташований поряд. Проводилися спостереження, опитування, зустрічі зі стейкхолдерами та фокус-групи з експертами. Це допомогло зрозуміти виклики, які ставить простір конкурсу, його сильні сторони, завдання та перспективи.

За результатами всіх етапів дослідження було сформовано вихідні дані для проєктування та програму архітектурного конкурсу «Коцюбинський вдома».

Тож, 31 березня в HUB Місто змістів відбувся Інформаційний захід щодо архітектурного конкурсу «Коцюбинський вдома», на якому організатори розповідали потенційним учасникам конкурсу й усім зацікавленим про історію цієї ділянки, презентували результати досліджень, пояснювали специфіку проведення та умови участі у конкурсі й відповідали на питання глядачів. Запис трансляції можна переглянути за посиланням - https://bit.ly/3fBcHzI.


«Архітектурний конкурс – найкращий шлях, що дає можливість обрати найбільш влучне рішення для цієї території. У результаті реалізації проєкту місто отримає людиноцентричний громадський простір, зручний для кожного вінничанина та гостя міста, наповненого мистецькими змістами», – зазначила керівниця відділу урбаністики Інститут розвитку міст / Institute of Urban Development Вікторія Кравчук.

Наразі організатори запрошують фахівців у галузі урбаністики, архітектури, ландшафтної архітектури й інших суміжних творчих професій до участі в проєкті. Вдало підсилити команду, яка захоче долучитися до конкурсу, зможуть письменники, літературознавці, художники й інші фахівці історії та мистецтва, які допоможуть розкрити у просторі особистість Коцюбинського.Восени, після завершення конкурсу, команди, чиї архітектурні проєкти журі визнає найкращими, отримають премії. Загальний преміальний фонд конкурсу становить 300 тис. грн.

  • Ознайомитися з програмою та умовами можна на сторінці конкурсу на сайті Вінницької міської ради - https://bit.ly/3rHmWEY
  • Щоб заявити про участь у конкурсі, необхідно заповнити форму - https://forms.gle/KammHp9Dp2WDeb7t7
  • Реєстраційна форма буде доступна для заповнення до 30 квітня.

Замовник архітектурного конкурсу – департамент Департамент архітектури та містобудування Вінницької міської ради Організатори – Інститут розвитку міст / Institute of Urban Development, Департамент маркетингу міста та туризму та Музей М.М.Коцюбинського

Захід проводиться за підтримки проєкту Integrated Urban Development in Ukraine, який впроваджується німецькою урядовою компанією GIZ Ukraine за фінансування Урядів Німеччини та Швейцарії.