Новини

Коордрада Мережі «Місто змістів» 2021 року: хто вони та які завдання мають

15.03.2021

Спілка «Мережа ІГС «Місто змістів» - це структура, метою якої є розвиток громадянського суспільства у Вінниці через посилення співпраці між представниками організацій громадянського суспільства та органів влади.

Керівним органом Мережі є Координаційна рада, що забезпечує сталу та якісну роботу спілки. Сьогодні будемо знайомити вас із 5-м складом Координаційної ради та розкажемо про пріоритетні напрямки діяльності ради на цей рік.

Головою координаційної ради у 2021 році обрано Галину Сегеду.

Входила до Координаційної ради у 2020 році. Комунікаційниця ГО «Подільська агенція регіонального розвитку». Серед основних напрямків діяльності організації: розвиток громад, е-демократія та е-урядування, партисипація, соціальне підприємництво. Організація має понад 12 років досвіду роботи з громадами, а портфоліо організації складають десятки розроблених стратегій та інвестиційних планів, реалізованих проектів, в тому числі за підтримки Європейського союзу, проведених досліджень, організованих експертних заходів, підготовлених аналітичних матеріалів.

Заступник голови – Сергій Яківчук.

Голова правління організації U7 urban studio. Головною метою  організації є творення якісного громадського простору із залученням мешканців, сприяння позитивним перетворенням у суспільстві та місті, а також поширення прогресивних ідей у галузі урбаністики та архітектури.

Вікторія Кравчина, членкиня Координаційної ради Мережі ОГС «Місто змістів»

Проєктна  менеджерка ВОПО "Джерело надії". Організація розвиває громадянське суспільство, компетенції молоді та поширює експертні знання і досвід щодо протидії торгівлі людьми, домашнє насильство, упереджене та дискримінаційне  ставлення до соціально вразливих категорій населення.

Олександра Венславовська, членкиня Координаційної ради Мережі ОГС «Місто змістів»

Голова «Мистецького об‘єднання «ПЛАЙ». Культурна організація, яка займається просуванням сучасного мистецтва, співпрацює з органами влади, фондами та іншими всеукраїнськими організаціями з креативного кластеру. Основні напрямки діяльності - сприяння розвитку культури та мистецтва, відродження високої культури та духовності населення, налагодження зв’язків культурних спільнот з органами державної влади. 

Марія Леванчук, членкиня Координаційної ради Мережі ОГС «Місто змістів»

Голова правління ГО «ЕКОПЛАТФОРМА ДІЛИ». Головна мета організації – перетворення Вінницької міської територіальної громади на сталу, екологічно-дружню та енергоефективну громаду. Організація працює за 3 основними напрямками: екологічне просвітництво, аналітика та консалтинг бізнесу.

Чорненька Вікторія, членкиня Координаційної ради Мережі ОГС «Місто змістів»

Заступниця голови ГО “Освітній простір”. Напрями діяльності організації: 

- програми для молоді (проектний менеджмент, свідомий вибір професії, громадянська освіта, соціальне підприємництво та розвиток підприємницьких компетенцій), 

- культурні проєкти (організація фестивалів та творчих майстерень)

- освітні можливості для організаційного та особистісного розвитку. 

Оксана Бондар, членкиня Координаційної ради Мережі ОГС «Місто змістів»

Голова ГО “Вінницький регіональний центр інформації “Креатив”, діяльність якої спрямована на розвиток громадянського суспільства через активізацію молодіжного середовища. Має значний досвід роботи в громадських організаціях, мережах і міжнародних проектах.

Горошинська Олена, членкиня Координаційної ради Мережі ОГС «Місто змістів»

Голова молодіжної громадської організації «Студентське Братство Вінниччини» (СБВ). Вважає, що молодь – то про потужність і потенціал, а молодіжне середовище нашої Вінниці – осередок крутих, енергійних, креативних і неповторних. Головна задача діяльності СБВ – це надавати молоді платформу і потяг до руху, а Мережа – це чудова можливість для великої кількості молодіжних організацій міста підсилити свою діяльність, співпрацювати між собою та іншими організаціями і привнести щось нове і неймовірне у діяльність і розвиток нашої Спілки.

Світлана Пустовіт, членкиня Координаційної ради Мережі ОГС «Місто змістів»

заступниця голови Вінницького обласного осередку Міжнародної громадської організації “Україна-Польща-Німеччина”, Амбасадорка Фонду Родини Богдана Гаврилишина у Вінницькій області. Метою Організації є активне сприяння розвитку і зміцненню дружби та тісного співробітництва народів України, Польщі, Німеччини, задоволення та захист законних соціальних, економічних, творчих, вікових, національно-культурних, спортивних та інших інтересів членів Організації.

Повноваження Координаційної Ради

Основними повноваженням Координаційної Ради, зокрема, є:

- Стратегічне управління спілкою (КР вибирає декілька напрямків діяльності та працює над ними протягом року, вкінці каденції голова КР звітує на загальних зборах та передає напрацювання новообраній КР).

- Розробка та затвердження політик і процедур Мережі - Представлення Спілки ОГС під час розрозбки спільних документів із зовнішніми партнерами (органами місцевого самоврядування, бізнесом, тощо).

- Розвиток громадської платформи HUB «Місто Змістів», як платформи для комунікації «громада-влада».

- Сприяння залученню нових ОГС до Спілки.

Плани на рік

У 2021 році пріоритетними завданнями Координаційної ради є:

- Формування єдиної бази усіх дієвих громадських організацій міста Вінниці.

- Створення Стратегії партнерства між інститутами громадянського суспільства та Вінницькою міською радою, як дорожньої карти для майбутньої взаємодії.

- Розвиток інституційної спроможності Мережі та її організацій-учасників.

- Взаємодія з Департаментами Вінницької міської ради.

- Проведення спільних заходів та налагодження взаємодії ІГС між собою.

Як раніше ми повідомляли, 2 липня 2020 року відбулось підписання Меморандуму про Партнерство між Громадською спілкою “Мережа організацій громадянського суспільства “Місто змістів” та Вінницькою міською радою, під час якого представники влади та громадськості домовились про створення платформи для діалогу, взаємодії та тісної комунікації щодо розвитку міста.

Також на основі підписаного Меморандуму було створено Раду Партнерства, до складу якої входять 5 представників громадських організацій та 5 представників від міської ради. Цей колегіальний орган має регулярно - щонайменше 4 рази на рік - збиратись на засідання для обміну інформацією, синхронізації планів та намірів  пошуку спільних точок співпраці щодо розвитку міста. 

Мережа організацій громадянського суспільства «Місто змістів» є відкритою і для інших інститутів громадянського суспільства. Чекаємо від вас пропозицій та запрошуємо до співпраці.