Новини

“Магніт для інвесторів”: як у хабі представники вінницької сфери туризму планували 2021-ий рік

24.02.2021

23 лютого, у хабі "Місто змістів" відбулося засідання Туристичної ради при вінницькому міському голові Сергію Моргунову. Вперше з моменту запровадження карантину члени ради зустрілися наживо, виходячи з чинних умови проведення заходів.
Туроператори, готельєри, ресторатори, музейники, представники навчальних закладів, які готують профільних спеціалістів, та інші гравці туристичного ринку міста обговорили актуальні питання туристичної галузі. Торкнулися вони і можливих сценаріїв впливу карантину на початок сезону.


«У зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації з 24 лютого Україну буде поділено на 4 карантинні зони – зелену, жовту, помаранчеву та червону. Незважаючи на зростання захворюваності у Вінницькій області, кількість створених ліжко-місць та придбаного медичного оснащення дозволяє утриматися від розгортання польових медичних шпиталів і мати належні умови лікування госпіталізованих. Міська рада та медичні заклади роблять все можливе, щоб ефективно тестувати наших громадян і забезпечувати належні умови лікування, але маємо врахувати й ті заходи, які через різкі стрибки можуть бути введені центральними органами та обмежать діяльність сфери послуг на певний термін, – звернувся до присутніх голова Туристичної ради, заступник міського голови Андрій Очеретний. Якщо ці заходи знову суттєво вдарять по бізнесу, підприємці матимуть змогу скористатися економічними складовими програми “Вінничани важливі”, яку днями мають продовжити депутати на черговій сесії міської ради.»


За його словами, місто може використовувати карантин для підсилення інфраструктурної частини туризму. Так, уже позаду всі підготовчі етапи для початку реконструкції злітно-посадкової смуги Міжнародного аеропорту “Вінниця”, що має фінансуватися з державного бюджету України. Також активно ведеться пошук механізмів для реконструкції аеровокзалу: або через державно-приватне партнерство, або за окремими програмами. У березні розпочнеться реконструкція нежитлової будівлі на Соборній, 89 для створення тут у майбутньому Туристичного хабу – місця, де турист і надавачі послуг зможуть взаємодіяти впродовж цілого року. Весь цей комплекс заходів спрямований на досягнення однієї з ключових цілей майбутньої Стратегії Вінницької міської ТГ до 2030 “Пульсуюче місто”, що перетворить Вінницю на місто-магніт для туристів та інвесторів. В рамках реалізації туристичної стратегії цього року розпочнеться встановлення громадських вбиралень у місцях інтенсивного потоку туристів – перший такий об’єкт з’явиться біля Національного музею-садиби М. І. Пирогова.


Під час засідання присутні обговорили плани на 2021 рік, що покликані пожвавити інтерес до відвідання Міста ідей. Зокрема, директор департаменту маркетингу міста та туризму Олександр Вешелені розповів, що цьогорічний план передбачає ряд інноваційних заходів: проведення архітектурного конкурсу на облаштування території навколо музею М. Коцюбинського, запровадження Вінницького стандарту гостинності та гастрономічних родзинок у закладах міста, запуск культурного маршруту Camino Podolico, події у форматі open air для підсилення туристичних локацій міста. Також продовжуватиметься маркетингова діяльність Вінниці на різних ринках через дослідження, кампанії та промотури.


У свою чергу, учасники засідання цікавилися можливістю розраховуватися у громадському транспорті тим, хто не має безконтактних карток. Андрій Очеретний повідомив, що наразі триває пошук і тестування варіантів користування міським транспортом гостями Вінниці за допомогою терміналів, а також напрацьовується концепція картки туриста.


Одним із питань порядку денного стали зміни до законодавства України щодо галузі туризму: «Найближчий пленарний тиждень у Верховній Раді планується розгляд нової редакції закону “Про туризм” у першому читанні, зазначив Олександр Вешелені. Найбільшою його новацією стане запровадження Єдиного туристичного реєстру, присутність у якому стане обов’язковою умовою функціонування суб’єктів туристичної діяльності: туроператорів, турагентів, засобів розміщення та фахівців туристичного супроводу. Щодо останніх органи місцевого самоврядування матимуть повноваження встановлювати критерії та кваліфікаційні вимоги для проведення екскурсій і супроводу на території громади. У випадку Вінниці напрацювання цієї моделі відбуватиметься із залученням самих гідів.»