Новини

У Вінниці створили Раду Партнерства між Вінницькою міською радою та Спілкою громадських організацій «Місто змістів»

11.02.2021

11 лютого у хабі «Місто змістів» відбулося перше засідання Ради Партнерства, на якому обговорювався механізм подальшого функціонування та ефективної роботи Ради Партнерства задля подальшого розвитку співпраці між органами влади та громадянським суспільством Вінниці. 

“Після об"єднання громад територія нашого міста збільшилася майже вдвічі. І тепер ця місцевість, включаючи новоприєднані сільські території має інтегруватися в життя нашого міста, в першу чергу в соціальній інфраструктурі. Саме там люди повинні відчути підтримку та віру у власні сили в питаннях розвитку усієї громади. Ми завжди готові та відкриті для діалогу, особливо конструктивного. Я радий, що в нас справді настільки активне громадянське суспільство, яке часто саме пропонує та ініціює, а не лише критикує. Тож, я вірю у нашу продуктивну майбутню співпрацю...” - зазначив міський голова Сергій Моргунов на початку зустрічі.

За словами голови Спілки громадських організацій «Місто змістів», голови Фонду громади “Подільська громада” Олени Данілової, представники і представниці громадських організацій Вінниці мають достатньо досвіду та компетенцій і готові до співпраці та конструктивного діалогу з владою. 

«І для Мережі ОГС «Місто змістів», і для громадянського суспільства Вінниці Рада Партнерства – це чудовий інструмент для налагодження конструктивного діалогу та співпраці з місцевою владою. Адже представники і представниці інститутів громадянського суспільства мають досить багато знань, досвіду та компетенцій, їхня спроможність виходить далеко за рамки соціальної сфери і є готовність до співпраці. Це, зокрема, показало й дослідження щодо стану розвитку ІГС у місті Вінниця. Важливо розуміти, що лише через прозорі механізми та інструменти може бути ефективна співпраця та результати для міста. Саме тому ми спільно з Інститутом розвитку міст та Вінницькою міською радою вирішили створити Раду Партнерства. І сьогодні, під час першого засідання, обговорили різні кроки співпраці та точки взаємодії. Ми маємо спільне бачення розвитку нашого міста, у якому активну участь братиме громадянське суспільство. Попереду багато роботи, але впевнені що Вінницька громада від такої такої колаборації лише виграє!» - наголосила Олена Данілова.

Власне, КП “Інститут розвитку міст” у співпраці з координаційною радою спілки розробили Меморандум про партнерство між Вінницькою міською радою та громадською спілкою «Мережа організацій громадянського суспільства «Місто змістів», який набув юридичного значення після офіційного підписання минулого року. Цей документ передбачав створення окремо органу - Ради Партнерства - за участі міського голови, заступників та керівників департаментів з однієї сторони та представників координаційної ради Спілки - з іншої. На подальших засіданнях Ради Партнерства планують обговорювати важливі теми для розвитку міста, двостороннє підсилення у різних тематичних аспектах для користі  усієї громади, зважаючи на приєднання нових територій в рамках децентралізації.

На засіданні представники і представниці громадської спілки презентували свою діяльність протягом 2,5 років та запропонували механізми, які можуть покращити співпрацю громади і влади. 

В результаті було прийнято рішення про розробку стратегічного документу з конкретними цілями і завданнями, який має бути затверджений на сесії Вінницької міської ради і в рамках якого громадські організації можуть стати виконавцями запланованих заходів.

Ми три роки в “Інституті розвитку міст” працювали над тим, щоб сьогоднішня подія відбулась. Ще з моменту відкриття хабу “Місто змістів” було зрозуміло, що і міській владі і громадянському суспільству треба зустрічатись, обговорювати бачення розвитку міста, об’єднувати зусилля та працювати на користь громади. Вірю, що Рада Партнерства - стане ефективним інструментом для комунікації громади і влади, - розповіла директорка КП “Інститут розвитку міст” Ткачук Валентина. 

Нагадаємо, що 27 січня 2018 року розпочав роботу міський хаб “Місто змістів” за адресою Пушкіна, 11. За 3 роки роботи у хабі “Місто змістів” було проведено понад 1000 заходів, організаторами яких стали переважно вінницькі громадські організації, активісти і органи виконавчої влади. Також простір користується популярністю серед Всеукраїнських інституцій громадянського суспільства та міжнародних донорів.

Важливо, що хаб став не лише фізичним місцем для проведення заходів, а й платформою для взаємодії та комунікації органів влади з громадою. До розробки багатьох міських стратегій та програм долучались і громадські організації, і активісти, а більшість обговорень відбувались у хабі (ще до настання карантину). Варто згадати і «Концепцію інтегрованого розвитку – 2030», створення та впровадження програми «Громада за рівність», яка наразі успішно реалізується у Вінниці, “Концепцію цифрової партисипації”, що  формує бачення розвитку електронної демократії на локальному рівні, “Програму розвитку соціального підприємництва”, “Туристичну стратегія” тощо.

Також варто відзначити широке залучення громадськості до написання “Стратегії 3.0” - документу, який показує вектор розвитку Вінниці з новоприєднаними територіями до 2030 року.

“Говорячі про стратегічні документи, в яких зазначений подальший вектор розвитку вінницької громади хочу зазначити про Стратегію 3.0. Сьогодні на засіданні виконавчого комітету ми будемо розглядати прийняття даної стратегії розвитку Вінниці на десять років. Я вдячний усім хто долучився до процесу обговорення та надали своі пропозиції. Більшість з ваших пропозицій були враховані ...”  - наголосив під час зустрічі заступник міського голови Андрій Очеретний 

Хаб “Місто змістів” став не лише платформою для взаємодії громади та влади, а й місцем концентрації зусиль громадських організацій для підтримки одне одного, взаємодопомоги та підсилення. Так, ще в липні 2018 року утворилась громадська спілка “Мережа ОГС “Місто змістів”, яка сьогодні об’єднує 41 організацію громадянського суспільства. Громадська спілка діє відповідно до затвердженого Статуту, щороку проводяться Загальні Збори, де переобирається голова та члени Координаційної ради, які впродовж року здійснюють координацію роботи усієї Мережі.