Новини

Пріоритети розвитку міста: туризм

18.01.2021

Враховуючи історичний, культурний та архітектурний бекграунд у Вінниці є потенціал для розвитку туризму та закріплення міста як туристичного центру Подільського регіону. У місті знаходиться велика кількість визначних пам’яток та туристичних об’єктів: музей-садиба та усипальниця Миколи Пирогова, вежа Артинова, найбільший в Європі світломузичний фонтан, єдиний у світі Музей української марки ім. Якова Балабана, архітектурний комплекс XVII–XVIII століть «Мури» (католицькі монастирі єзуїтів-домініканців) із залишками оборонних споруд, храм Пресвятої Діви Марії Ангельської, дерев’яна Миколаївська церква, палац Грохольських, ставка Гітлера «Вервольф» та багато іншого.

Впродовж тривалого часу, до приходу пандемії туризм у місті розвивався досить швидкими темпами. Ще у 2019-му році у Вінниці були досить гарні показники по збільшенню кількості туристів та відвідувачів: 79 тисяч ночівель та більше 2 млн гривень туристичного збору за рік. Якщо говорити про стратегічний вектор по якому рухається місто у галузі туризму - за підтримки проекту міжнародної технічної допомоги "Проміс /pleddg", який впроваджує Федерація канадських муніципалітетів за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади у 2019-му році розроблялася стратегія розвитку туризму Вінниці. У березні 2020-го року через пандемію довелося скоригувати прогнози і стратегічні бачення та внести певні зміни в документ - https://bit.ly/3spmVXT.

А вже у вересні було затверджено Стратегію розвитку туризму міста Вінниці до 2030 року. Сам документ спрямований на покращення умов життя як мешканців міста, так і гостей, туристів, інвесторів через поліпшення бізнес- та інвестиційного клімату, культурної привабливості міста, якості міського середовища та системи надання ринкових і неринкових послуг. Для того щоб галузь розвивалася у правильному напрямку було визначено чотири пріоритети: промоція, формування туристичного продукту, розвиток туристичної інфраструктури, консолідація середовища та освітні заходи спрямовані на підвищення сервісу і якості індустрії гостинності.

Якщо говорити про наступні три роки, то наразі акцент ставиться на культурно-пізнавальному туризмі, на гастрономічному, діловому та на формуванні креативних туристичних продуктах. Більше про зведення туристичного хабу, про тенденції розвитку туризму у Вінниці та в світі дивіться у відеоінтерв'ю зі Станіславом Даніловим - заступником директора Департаменту Департаменту маркетингу міста та туризму.

Цикл відеороликів знятий громадською організацією Освітній простір 2.0 у співпраці з Інститутом розвитку міст / Institute of Urban Development та Мережею ОГС «Місто змістів» в рамках проекту «Школа громадянської активності «ActiveLab» за фінансової підтримки Вінницької міської ради