Новини

Пріоритети розвитку міста: цифрова трансформація

18.01.2021

Як записатися онлайн на прийом до потрібного фахівця, чи як розрахуватися за проїзд в громадському транспорті, або як замовити собі послугу і отримати максимально повну та правдиву інформацію не виходячи з дому і не відвідуючи міської ради - дивіться у відеоінтерв'ю із Володимиром Романенко - директором Департаменту інформаційних технологій.

Цифрова трансформація стає основою та суттю змін у сучасному світі. Максимально ефективне управління містом в умовах сьогодення може бути забезпечено лише за допомогою активного використання інформаційних технологій, технологій е-урядування та е-демократії, електронних технологій формування безпечного міського середовища. Галузі, що їх впроваджують і всебічно застосовують, стрімко прогресують, набувають принципово нового рівня якості. Швидкість цифрового розвитку (розвитку та поширення інформаційно-комунікаційних та цифрових технологій) є основною характеристикою позитивного розвинення різноманітних сфер життєдіяльності міста, створення інструментів оптимального керування ними, зростання безпеки у місті, забезпечення широкої доступності до інформації та послуг, задоволення потреб суспільства. В процесі організованого цифрового розвитку відбувається створення цифрової інфраструктури, яка складається з інформаційних та електронних технологій, інструментів і засобів, електронно-цифрових пристроїв, інформаційно-аналітичних, електронних, інтелектуальних систем.

Завдяки системному підходу та інтегрованості у муніципальне управління цей інформаційний комплекс є базою для підвищення якості життя громадян, розвитку демократії у місті, ефективного продуктивного функціонування галузей у відповідності до сучасних потреб та стандартів. Це також основа для забезпечення високого рівня відкритості та зручності отримання необхідної інформації, розвитку платформи для якісної взаємодії та спілкування з владою, належної поінформованості населення про владну діяльність. Важливим фактором при цьому є зростання рівня цифрової компетенції громадян.

Також, впровадження цифрових технологій надає можливості для задоволення ініціатив участі громади в процесах керування містом та сприяння впровадженню інноваційних ідей, підвищення якості та доступності актуальних інформаційних продуктів та послуг, економії часу мешканців для їх отримання, реалізації інших переваг інформаційного суспільства. У Вінниці існує Програма цифрового розвитку на 2018-2022 роки, основна мета якої полягає у підвищенні ефективності муніципального управління, якості життєдіяльності у місті, доступності цифрових можливостей для громадян, формування безпечного міського середовища на базі сучасних цифрових технологій, впровадження інноваційних ІТ-ініціатив.

Основні заходи, що виконуються у рамках програми: Утримання, функціонування та розвиток мультисервісної оптоволоконної мережі, об’єктів телекомунікаційного зв’язку та системи «Безпечне місто», впровадження цифрових технологій та підтримка ініціатив цифрового розвитку міста.

Для детальнішого ознайомлення з Програмою перейдіть за посиланням - https://bit.ly/36303UP .

Цикл відеороликів було знято громадською організацією Освітній простір 2.0 у співпраці з Інститутом розвитку міст / Institute of Urban Development та Мережею ОГС «Місто змістів» в рамках проекту «Школа громадянської активності «ActiveLab» за підтримки Вінницької міської ради.

Приємного перегляду!