Новини

Брифінг з директоркою Департаменту освіти ВМР Оксаною Яценко

11.01.2021

Наступне відео з брифінгу «Паралельний простір: форум для комунікації громади та влади», під час якого директорка департаменту освіти Вінницької міської радиОксана Яценко розповіла про виконання міських освітніх програм та про переформатування закладів освіти у режим онлайн у зв’язку з карантинними заходами. Серед іншого йшлось про роботу з розвитку інклюзивного простору, соціальний захист дітей, профілактику булінгу та про сексуальну освіту. Також у відео ви почуєте про розвиток інфраструктури, будівництво дитячих та спортивних майданчиків тощо.

Якщо вам багато читати нижче, то можете переходити одразу до перегляду відео. Але якщо все ж текстом ліпше, то ось про що йшла мова:Департамент освіти має дві секторальні програми:

  • Програма розвитку освіти м. Вінниці на 2013-2020 роки, яка наразі пролонговується. В ній максимально враховуються суспільні потреби міста, дітей, новітні технології та усі виклики, які перед нами зараз стоять.
  • Програма “Вінницька громада - дружня до дітей”, дія якої завершується у 2020-му році. «З 2018 року Вінницька громада активно реалізує ініціативу Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) «Громада, дружня до дітей та молоді». Тож подальша робота щодо забезпечення умов для комфортного проживання дітей та молоді у громаді, врахування їх потреб та інтересів здійснюватиметься відповідно до Плану дій з реалізації ініціативи ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді» у Вінницькій міській територіальній громаді на 2021-2023 роки. Маємо надію, що статус такої громади Вінницька ОТГ отримає і в 2021 році», – розповіла Оксана Яценко.

У Вінниці мешканці навчаються брати участь у процесі прийняття рішень ще з шкільних парт - зараз це називається дитяча та молодіжна партисипація. Зокрема, у цьому році було проведено конкурс «Бюджет шкільних проєктів» та конкурс учнівських екологічних ініціатив. Саме за значні здобутки у процесі партисипації в екологічній сфері у жовтні 2020 року Вінницька міська ОТГ здобула перемогу у Всеукраїнському конкурсі «Кращі практики місцевого самоврядування у 2020 році». Також, директорка департаменту освіти розповіла про співпрацю з громадською організацією Центр Поділля-Соціум, завдяки якій вінницькі школи отримали можливість позмагатись за матеріальну підтримку у розмірі 45 тисяч гривень від Фонду “Об'єднання” за підтримки закордонних справ Чехії. Варто зазначити, що Вінниця стала одним із шести міст, де відбувався такий конкурс, і 4 школи здобули таку підтримку.

Слід згадати, що Вінниця була підключена минулого року до платформи “Відкриті дані”- https://opendata.gov.ua/, де можна промоніторити, яку суму бюджетних коштів отримує той чи інший заклад, на що використовуються ці надходження та які розміри благодійної допомоги надходять в школи. Також, упродовж 2020 року для дітей та молоді у місті проведено низку творчих конкурсів, культурно-мистецьких заходів, інтелектуальних турнірів, спортивних змагань та перший екологічний форум з перфомансами. У зв’язку з карантинними обмеженнями багато з цих заходів було переформатовано у режим онлайн.

  • За цим посиланням ви можете обрати для себе та для дитини гуртки та секції https://bit.ly/364CXxp. Там потрібно обрати тематику, вік дитини, напрямок чи уподобання і ви отримаєте перелік запропонованих закладів та гуртків. Далі просто обираєте зручний час і приходите. Простіше простого.
  • Тут - https://bit.ly/33gIkrq ви можете знайти усі звіти Департаменту освіти за попередні роки та більше дізнатися про напрямки роботи.