Новини

Брифінг із заступником директора Департаменту архітектури та містобудування ВМР Совінським Євгеном

11.01.2021

Усіх активних вінничан та вінничанок, представників та представниць інституцій громадянського суспільство та небайдужих до розвитку власного міста людей зазвичай цікавить (за нашими спостереженнями), як працює орган місцевого самоврядування, чим займаються департаменти, якими проблемами опікуються та як з ними можна зв’язатись чи сконтактувати.

Саме тому, наприкінці буремного 2020-го спробували трішки задовільнити цей запит. І наше знайомство із Вінницькою міською радою розпочнемо із Департамента архітектури та містобудування Вінницької міської ради.

Основною діяльністю даного Департаменту є створення та підтримання повноцінного життєвого середовища, що включає прогнозування розвитку і планування територій, проектування, будівництво і реконструкцію об'єктів житлово-цивільного та виробничого призначення, спорудження інших об'єктів, реставрацію архітектурних комплексів і ансамблів, а також створення дизайну архітектурного середовища. Окрім того, Департамент надає різноманітні дозволи, адміністративні послуги, опікується питаннями вивісок та зовнішньою рекламою.

10 жовтня на Паралельний простір: форум для комунікації громади та влади, Євгеній Совінський, головний архітектор Вінниці ознайомив учасників та учасниць події із головними завданнями, проектами та досвідом співпраці з громадськими організаціями. Окрему увагу було приділено проектам в рамках конкурсу Бюджет Громадських Ініціатив м. Вінниці, де в останній час дуже популярними стали облаштування громадських просторів, а також архітектурним конкурсам, які стають все більш актуальними у Вінниці.

Звісно, краще послухати інформацію з перших вуст, тому нижче ви маєте чудову можливість це зробити! А ми ще підготували для вас кілька корисних посилань для тих, кому цієї інформації і відео замало:

  • Публічна кадастрова карта України, де є відомості про земельні ділянки, де можна замовити витяги про земельні ділянки та отримати її нормативну грошову оцінку - https://map.land.gov.ua/
  • На сайті міської ради у розділі «Мапи» - https://map.vmr.gov.ua/ можна отримати інформацію про можливість будівництва та побачити «червоні лінії» (де взагалі не може бути ніякої забудови). На мапі ви знайдете аерофотозйомку нашої вінницької громади, на яку накладено безліч шарів. Обираючи ці шари, ви можете дізнатися про історичний план міста, план зонування, про ті ж «червоні лінії» та ще багато цікавої інформації. Спробуйте!
  • Розгорнуто та детально про Департамент архітектури та містобудування та контакти можна дізнатися за посиланням - https://bit.ly/architecturavin

Нагадаємо, що форум «Паралельний простір» був організований Мережею ОГС «Місто змістів» у співпраці з КП «Інститут розвитку міст» за фінансової підтримки Вінницької міської ради.