Новини

Пріоритети розвитку міста: підприємництво

06.01.2021

Політика підтримки розвитку та посилення конкурентоспроможності підприємництва у Вінниці є певним наріжним каменем, що проходить через усі стратегічні та програмні документи. У відеоінтерв'ю з Максимом Мартьяновим - директором Департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської ради розповідає про політику підтримки підприємництва та розвитку бізнесу у Вінниці. Саме це було і є одним із основним стратегічних пріоритетів розвитку міста, зазначених у Стратегії Вінниці 2020. Її затвердили ще у 2012-ому й продовжують реалізовувати і по сьогоднішній день. А на виконання даної стратегії у 2017-ому було затверджено програму посилення конкурентоспроможності малого та середнього бізнесу. За ці три роки було запроваджено такі ефективні інструменти підтримки бізнесу як:

  • часткова компенсація відсотків за залученими кредитами, якою змогли скористатися 10 підприємців, що залучили кредити на суму близько 10 млн грн (компенсація відсотків з бюджету сягла для них майже ондного млн гривень).
  • Відкрита регуляторна платформа - це майданчик на якому представники органів місцевої влади, бізнесу та бізнес асоціацій можуть обговорювати ті проекти регуляторних актів які планують затвердити у місті й у ході такої роботи вдалося розглянути 17 актів, 16 з яких було скасовано. Таким чином полегшується регулювання для бізнесу у місті.
  • “Марафон можливостей для бізнесу” - це цикл тренінгів, семінарів і навчань, що реалізуються за кошти міського бюджету із залученням найкращих тренерів та спікерів з різних куточків України.
  • Інформаційна підтримка бізнесу. А саме: створення телеграм каналу “citi4business”, де щомісячно публікується дайджест актуальних новин, грантових можливостей та ін. - https://bit.ly/3pmrdgA . Бізнес сніданки з міським головою, під час яких можна залучитися підтримкою колег та влади. Також, на сайті міської ради було створено спеціальний розділ “Підприємцю” - https://bit.ly/37IgqHn . Там можна дізнатись про, те чим живе вінницький бізнес: основні показники ділової активності в розрізі пріоритетних сфер; освітні, фінансові, маркетингові та інші можливості розвитку бізнесу; документи, що регламентують політику щодо підтримки підприємництва в місті; інструменти комунікації підприємців з міської владою; а також іншу корисну інформацію щодо започаткування та розвитку бізнесу.

Усі ці проекти та ініціативи які реалізуються вже протягом трьох років, будуть перенесені та підсилені у новій яка носить назву “ Програма розвитку малого та середнього підприємництва у Вінниці на 2021-2023 роки”.

Окрім згаданих ініціатив планують розвивати такі напрямки по реалізації програм:

  • створення центру розвитку підприємництва ( інституція, яка комплексно надаватиме послуги підприємцям).
  • Сприяння виходу місцевого бізнесу на зовнішні ринки, зокрема ринки Євросоюзу .
  • Часткова компенсація місцевому бізнесу за участь у виставково-ярмаркових заходах на різноманітних майданчиках за кордоном.

Більше дізнатися про департамент можна за посиланням - https://bit.ly/2V8dYmE

Цикл відеороликів знятий громадською організацією Освітній простір 2.0 у співпраці з Інститут розвитку міст / Institute of Urban Development та Мережею ОГС «Місто змістів» в рамках проекту «Школа громадянської активності «ActiveLab» за фінансової підтримки Вінницької міської ради.

Фото: vezha.ua