Новини

Крок до нових можливостей у мирному житті: у хабі відбулись установчі збори Наглядової Ради Фонду «Арсенал Підтримки»

19.11.2020

17 листопада  у хабі відбулись установчі збори Наглядової ради тематичного фонду «Арсенал Підтримки», який буде діяти на базі фонду громади «Подільська громада».

Мета даного тематичного фонду: допомогти ветеранам війни та/або членам їх сімей у відкритті власної справи (підприємницької діяльності) та зробити крок до нових можливостей у мирному житті.

Чому створюємо даний тематичний фонд?

Проблема реабілітації та соціалізації людей, що брали участь у бойових діях, гостро постає у всіх країнах, які проходили крізь війну. Сумний світовий досвід говорить про те, що посттравматичний синдром або, як в нас його більше звикли називати, – афганський, може створити суттєву проблему для країни. Варіанти вирішення цієї проблеми багато разів обговорювались із самого початку війни на Сході. Головне завдання, що постає перед суспільством та державою – знайти ефективні методи допомоги для людей, що пройшли війну (АТО/ООС). Допомогти їм повернутися до нормального життя. І це не тільки медична допомога, що безумовно важлива. Це психологічна реабілітація, а також надання всіх необхідних можливостей для того, щоб успішно наново соціалізуватися. Важливою частиною цього процесу є освітній компонент.

Але потрібно розуміти, що більшість бійців АТО/ООС - це люди, що вже мають освіту, тому справжня проблема не у вищій або професійній освіті, а саме в посттравматичному синдромі. Велика кількість людей, що пройшли бойові дії, мають велике бажання кардинально змінити своє життя, замість того, щоб повертатися до старого. І цим людям вкрай необхідна допомога у наданні нових можливостей, адже це важлива частина реабілітації. Зараз вкрай актуальними стають програми, що стимулюють відкриття власної справи для ветеранів.

На сьогодні основний акцент з боку держави робиться на традиційне працевлаштування. З іншого боку, з боку громадськості, є певна кількість ініціатив з проведення відповідних курсів, бізнес-тренінгів, з’являються бізнес-інкубатори тощо. Ці два вектори необхідно звести до системної співпраці. Продовження російської агресії на Сході України призводить до подальшого збільшення кількості демобілізованих учасників АТО/ООС.

В Україні вже сформувалась ціла соціальна група, яка потребує психологічної реабілітації та соціально-економічної адаптації. Це вимагає поєднання зусиль влади, бізнесу, громадськості й ветеранів АТО/ООС з метою мобілізації обмежених ресурсів та максимального врахування інтересів усіх зацікавлених сторін, створення сприятливих умов для успішного повернення ветеранів до цивільного життя. Створення власного бізнесу ветеранами війни (АТО/ООС) може бути ефективним інструментом їх адаптації.

Саме тому, було прийнято рішення на базі ФГ «Подільська громада» створити Тематичний Фонд «Арсенал Підтримки».

Більше детай описано на сайті ФГ «Подільська громада»