Пограймо в демократію згідно рецепту. Презентація гри “Democracy Cake”

30.09.2020

А чи існує універсальний рецепт демократії?
5 жовтня о 18:00 запрошуємо на гру «Рецепт Демократії» із ведучим Yuriy Stepanets, головою ГО Nashe Podillya / Наше Поділля, членом Координаційної ради Мережі «Місто змістів».
Пропонуємо вам разом подискутувати та подумати про:
- що таке демократія?
- які її найважливіші інгридієнти?
- Що зробити, щоб демократія вистояла перед загрозами?

Гра розроблена норвезькою організацією «Rafto Foundation for Human Rights» і широко використовується у багатьох країнах. Пізнавальна забавка має неабияку популярність серед школярів та студентів, цікава вона й для дорослих. Нещодавно вийшла адаптована для України версія - «Democracy Cake – Рецепт демократії».

Ви маєте можливість не лише пограти у гру, а й зрозуміти методику її проведення, адже вона чудово впишеться у вже розроблені заняття про демократичні процедури, демократичне лідерство, розвиток співпраці з ОМС та органами державної влади.

Сенс гри полягає в тому, що потрібно створити «пиріг, або Cake англійською» демократичної держави. Спочатку зібрати інгредієнти, що притаманні державному управлінню та побудувати національну ідентичність. Потім додати елементи демократії. Всі складові потрібно розміщувати в хронологічному порядку, який обов’язково обговорюється та обґрунтовується групою. І на кінець, в грі пропонуються погані інгредієнти, які заважають існуванню демократичної системи. Учасники мають виробити шляхи, щоб побудована ними держава вистояла перед загрозами.

У процесі гри учасники дискутують про форми державного управління та обговорюють демократичні процедури, які сприятимуть тому, щоб держава працювала на людей, а не навпаки. Саме дискусія є важливою складовою гри. Власне, це і є демократія – чути один одного, гуртуватись навколо спільної ідеї, відстоювати її та будувати форми співпраці між громадськістю та владою.

Це освітня гра, у якій немає чітких доконаних відповідей, оскільки не існує єдиного правильного способу виконати її завдання. Метою участі в грі є побудова демократичного суспільства. Вона заохочує до розмов про демократію, перед якими викликами вона постає і як їм можна протидіяти. Під час дискусії важлива роль відводиться модератору, для якого у комплекті є детальна інструкція.

Гру можна використовувати у школах, громадських організаціях, будинках культури, бібліотеках. Можна також грати вдома з родиною або друзями.