Новини

Соціальна інновація: поділитись досвідом з колежанками з Херсону

17.03.2020

12,13 та 14 березня до Вінниці завітали представниці громадської організації «Нова генерація» з міста Херсон, яка має 25-ти річний досвід роботи у громадському секторі. Головною метою візиту стало вивчення досвіду щодо створення та функціонування муніципального хабу «Місто змістів» та діяльності на його базі громадської спілки «Мережа ОГС «Місто змістів». 

                                                 

Розпочався ознайомчий візит зустріччю із представниками та представницями КП «Інститут розвитку міст» в особі директорки КП Дяченко Аліни та працівників Валентини Ткачук , Юрія Глущук та
Лесі Качор. Представники Інституту розвитку міст розповіли про передумови та історію створення хабу, співпрацю з громадськими організаціями, відкритість та готовність влади до взаємодії з громадянським суспільством, а також про виклики, які виникають у роботі та шляхи їх подолання.                       

Для гостей було важливо не лише почути про успішні кейси діяльності громадських організацій, а й побачити та познайомитися з ними особисто. Тому програма візиту була складена відповідно: херсонські колеги мали можливість поспілкуватись із вінницькими ГО: «Джерело надії» , "Гармонія" , «Центр Поділля-Соціум», «Подільська Агенція Регіонального Розвитку», ГО «ВІСь» та з фондом громади "Подільська громада" . Відгуки і враження ГО «Нова Генерація» від першого дня візиту можна почитати тут.

Окрім того, під час візиту до Вінниці представниці «Нової Генерації» відвідали Вінницький обласний молодіжний центр "Квадрат"- молодіжний простір, який відкрився наприкінці 2018 року для втілення молодіжної політики та розвитку молоді у Вінниці та Вінницькій області. А також поспілкувались із представницями Тимчасової координаційної ради та діючої Координаційної ради, яка працює над розвитком платформи взаємодії між владою і громадою «Місто змістів».

Про другий день візиту та вражень від ГО «Нова Генерація» - читати тут.

У третій і підсумковий день візиту було ознайомлення із Концепцією інтегрованого розвитку Вінниці, яку представив працівник відділу інтегрованого розвитку КП «Інститут розвитку міст» Назар Коваленко.

Представницям "Нової генерації" було важливо не лише побачити сам документ, а й зрозуміти методику його створення та почути усі деталі, оскільки в Херсоні наразі немає жодного подібного стратегічного документу, яким би керувалась у своїй роботі місцева влада.

На фінальній зустрічі з КП «Інститут розвитку міст» вдалося підвести підсумки ознайомчого візиту, дати відповіді на уточнюючі запитання та намітити плани на майбутнє. Приємним закінченням візиту стала екскурсійна прогулянка від Анастасії Стовпець. Детальніше можна почитати тут.          

               

ГО «Нова генерація» має досить амбітні плани на створення у майбутньому подібного хабу та платформи взаємодії між владою, громадою та бізнесом у власному місті. Сподіваємося, що наш досвід стане у нагоді Херсону і невдовзі в Україні з'явиться більше місць, які розвивають громадянське суспільство та країну загалом.