Новини

В Україні створюється дорожня карта реформ для ОГС

27.02.2020

26 лютого у Києві начальниця відділу розвитку громадянського суспільства КП «Інститут розвитку міст» Валентина Ткачук відвідала презентацію щодо створення «Дорожньої карти реформ правового середовища громадянського суспільства України» . На заході представники/ниці ОГС, донорської та експертної спільноти і органів влади «заклали першу цеглу» у створення аналітично-візійного документу, присвяченого реформуванню і покращенню правового середовища для організацій громадянського суспільства.

Розділи, за якими буде створюватись Дорожня карта:

  • правовий статус, реєстрація і припинення ОГС;
  • оподаткування ОГС і благодійної діяльності;
  • державна фінансова підтримка ОГС;
  • залучення ОГС до соціальних послуг і соціальне підприємництво;
  • розвиток волонтерської діяльності; 
  • участь громадськості у формуванні та реалізації владних рішень;
  • державна політика сприяння розвитку громадянського суспільства; 
  • безпека активістів і ОГС.

В другій частині заходу усі присутні працювали та презентували проблеми у кожному з цих 8-ми напрямків. Зокрема, було висунуто на обговорення включення до Дорожньої карти питання спрощення процесів реєстрації ОГС (у тому числі повноцінне функціонування онлайн-реєстрації); складності надмірної банківської звітності ОГС; оновлення механізму податкової знижки для користувачів і запровадження механізму відсоткової філантропії на національному рівні; об’єднання наявних інформаційних ресурсів щодо моніторингу нападів на громадських активістів та створення єдиного державного ресурсу систематизації таких нападів та їх моніторингу; підвищення рівня освіченості та поінформованості громадськості про всі інструменти участі громадськості у формуванні та реалізації владних рішень і багато інших, які увійдуть у майбутню Дорожню карту.

«Як на мене, важливо, що до створення таких важливих документів долучають представників та представниць з регіонів, - зазначає Валентина Ткачук. – До того ж, на презентації декілька разів зазначалось, що після оприлюднення драфту Дорожньої карти, будуть проведені обговорення по всій Україні. Тому вірю, що це справді буде документ «від громадянського суспільства для громадянського суспільства». Як то кажуть, нічого для нас без нас».

На завершення події усіх, хто бажає долучитись до створення драфту і готовий інвестувати свій час і знання у його написання, попросили залишити свої контакти. До речі, можна долучитись і тим, кого не було на презентації http://bit.ly/LEE_RRM

Планується, що 23 травня в Києві відбудеться представлення громадськості напрацьованого документу із подальшим його обговоренням та доповненням. А вже у вересні 2020 будуть презентувати фінальну версію "Дорожньої карти".

Подію організував «Центр демократії та верховенства права» у рамках проєкту “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України”, який реалізовується спільно у Консорціумі з «ІСАР Єднання» та «Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД)» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (АМР США).