Новини

65 фахівців з усієї країни приїхали до хабу знайомитися з умовами конкурсу «Альтман сквер»

06.02.2020

31 січня у хабі «Місто змістів» зібралися 65 фахівців з Вінниці, Києва, Львова, Харкова, Одеси, Хмельницького, Полтави, Нікополя та Конотопа. Усі вони – експерти в галузі урбаністики, архітектури, ландшафтної архітектури та представники інших суміжних творчих професій. Під час заходу організатори ознайомили учасників з деталями майбутнього архітектурного конкурсу Altman_square, архітектурно-планувальними вимогами, процедурою подачі проектів та критеріями оцінки. Також учасникам наголосили про преміювання та виставки конкурсних проектів. 

Основною метою проведення даного конкурсу є пошук найкращого просторового і композиційного рішення щодо скверу, яке враховує сусідство приватного і публічного просторів, поєднує інтереси різних груп користувачів та відображає філософію творчості Натана Альтмана за допомогою архітектурно-художніх засобів.


Під час заходу авторським колективам, які планують брати участь у конкурсі, було поставлено кілька завдань. Учасники мають створити нове планування в межах ділянки проектування із зонуванням, що відповідає використанню скверу різними користувачами. Забезпечити баланс функціонування житлового та громадського простору та запропонувати рішення щодо формування нового зеленого каркасу ділянки проектування. Також, командам пропонують придумати оригінальний спосіб вирішення місць для сидіння (альтернатива лавам).

Також, для учасників конкурсу було проведено оглядову екскурсію сквером, з яким вони будуть працювати. Організатори розповіли про передісторію скверу та ознайомили з опитуванням місцевих мешканців.

«При створенні чи оновленні громадських просторів, розташованих упритул до житлових будинків, обов’язково потрібно враховувати думку мешканців. Адже хто, як не вони, знають усю «проблематику» поточного використання скверу й точно мають ряд побажань, якою б вони хотіли бачити зелену зону у майбутньому. Саме тому для нас було важливим провести ряд досліджень громадської думки – і місцевих жителів, і вінничан загалом – щоб врахувати їх у завданнях на архітектурний конкурс. Протягом всього процесу ми маємо намір дбати про те, щоб побажання та пропозиції людей увійшли до фінального рішення. При цьому ми переконані, що оновлений сквер по вул. Артинова в цілому має створюватись з урахуванням сучасних урбаністичних тенденцій та принципів, і бути комфортним для людей з різними потребами», - каже директорка КП «Інститут розвитку міст» розповіла про дослідження громадської думки Аліна Дяченко.

Термін проведення конкурсу – до 24 квітня. З деталями конкурсу можна ознайомитися за посиланням.

Захід проводиться у рамках проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», який виконує німецька урядова компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та фінансують Уряди Німеччини і Швейцарії.