Новини

Зміни та доповнення у грантовій програмі фінансової підтримки ІГС

23.01.2020

Зміни до умов конкурсу проєктів, які інститути громадського суспільства реалізовують за кошти міського бюджету, обговорювали під час круглого столу в хабі «Місто змістів». Йдеться про Програму надання фінансової підтримки інститутам громадянського суспільства на реалізацію соціально-культурних проєктів  у 2020 році.  


Нагадаємо, що у 2020 році Вінницька міська об'єднана територіальна громада у своєму розвитку орієнтується на напрямки «Концепції інтегрованого розвитку м.Вінниці 2030», на що необхідно звернуть увагу громадським активістам під час підготовки соціально-культурних проектів на конкурс.

Круглий стіл 4

Під час заходу було запропоновано посилити антикорупційні заходи для проведення конкурсу муніципальних грантів. Запропоновано позбавити права членства в конкурсної комісії протягом двох років особам, які не повідомили про конфлікт інтересів під час розгляду конкурсних проектів інститутів громадянського суспільства, та в підсумку виявили особливу зацікавленість в реалізації певних проектів.

Круглий стіл 10

Тривалий час учасники заходу приділили питанню про виставлення балів за проекти в електронному вигляді під час засідання конкурсної комісії та терміну, який необхідний членам комісії для оцінювання проекту ІГС. В остаточному варіанті погоджена ідея оприлюднення загального рейтингу проектів на сайті міської ради в наступний день після засідання комісії.

Круглий стіл 6

Неоднозначно на даний час трактуються і зміни в законодавстві. Зокрема: чи підпадають громадські об`єднання, які стали переможцями конкурсу під дію Закону України «Про публічні закупівлі»? Законом передбачено, що замовником публічних закупівель становяться юридичні особи, які є підприємствами, установами, організаціями та їх об'єднання, які забезпечують потреби держави або територіальної громади, якщо така діяльність не здійснюється на промисловій чи комерційній основі, за наявності ознаки: юридична особа є розпорядником, одержувачем бюджетних коштів.

Круглий стіл 2

Також, пропонується переможцю конкурсу протягом 20 днів після оголошення його результатів обрати одного організатора грантового конкурсу за рахунок державного або місцевого бюджетів у разі перемоги його проекту в інших конкурсах проектів.

Круглий стіл 1

Присутні позитивно схвалили норму щодо публічного звітування виконавців соціально-культурних проектів, яке організовує муніципалітет по закінченню реалізації проектів.

Круглий стіл 5

Більше деталей можна прочитати ТУТ

Департамент правової політики та якості міської радител.: 59-51-36, 59-51-59, 59-51-55.e-mail: info@vmr.gov.ua