Новини

Найактивніші ГО міста розказали про себе вінничан(к)ам

28.11.2019

26 жовтня у Вінниці відбувся неФорум-активація «Дізнавайся. Долучайся. Дій», який організували ГО «Освітній простір 2.0» у партнерстві з КП «Інститут розвитку міст» та Мережею ІГС «Місто змістів». Цей захід є одним із компонентів проекту «ActiveLab: підвищення громадської активності у Вінниці», який отримав фінансову підтримку від Вінницької міської ради в рамках конкурсу соціально-культурних проектів у 2019 році.

(зліва на право) Ірина Соловей; Юрій Степанець; Софія Мельник; Аліна Дяченко

В рамках неФоруму відбулось декілька компонентів:

Під час презентації громадські організації, що працюють за тематиками "Права людини, гендер, е-демократія" (модерувала Валентина Ткачук, менеджерка проектів КП "Інститут розвитку міст", "Сталий розвиток, урбаністика, екологія" (модерувала Аліна Дяченко, директорка КП "Інститут розвитку міст", "Культура, туризм, міжкультурний обмін" (модерували співзасновниці ГО "Освітній простір 2.0" Вікторія Турчак та Олена Солоїд), "Активізм, освіта, просвіта" (модерувала Олександра Лиса, голова Мережі ОГС "Місто змістів") мали можливість розповісти про свою діяльність, конкретні проекти, які вдалось реалізувати та плани на майбутнє. Ми хочемо, щоб не лише гості неФоруму, а й ви дізнались про тих, хто справді “дізнається, долучається і діє” у нашому місті.

Так, під час секції «Права людини, гендер, е-демократія» себе представили:

ГО «Спільна справа» в особі Руденко Елеонори, заступниці виконавчого директора організації. Основні напрямки діяльності - адвокація( житлові питання, право голосу), інформаційно-консультаційна платформа, соціальна адаптація внутрішньо-переміщених осіб. Одним із проектів, які координує організація на даний час є створення житлово-будівельного кооперативу для ВПО (внутрішньо-переміщені особи). Серед 2500 членів організації було проведено анкетування і виявлено більше 300 сімей, які бажають взяти участь у даному проекті. Наразі, із даного питання ГО активно співпрацює з місцевою владою щодо виділення земельної ділянки під будівництво.

Окрім того,  ГО "Спільна справа" надає гуманітарну допомогу бенефіціарам організації та місцевим жителям і жителькам. У 2019 р. сума допомоги вже склала 1 000 000 грн.

ГО "Інформаційно-просвітницький центр "ВІСь" в особі Забаштанської Марини, координаторки проектів організації. Організація зареєстрована в листопаді 2010 року з метою захисту прав та забезпечення рівних прав і можливостей людей в усіх сферах суспільного життя.

Зокрема у секції були представлені проекти щодо популяризації та поширення інформації про забезпечення ґендерної рівності серед різних цільових груп та задля зміцнення потенціалу дівчат з різних регіонів  “Феменкемп”, а також адвокаційну кампанію по розробці та лобіюванню впровадження моделі надання допомоги жінкам-безхатченкам в Україні «Побачити невидимих, почути мовчазних», який має на меті привернути увагу громади на проблеми бездомних жінок як проблеми порушення прав людини.

EGAP, Швейцарсько-українська Програма в особі  регіональної координаторки у Вінницькій області Софії Сакалош. Зокрема було презентовано другу фазу проекту «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» (2019-2023 рр.), яка спрямована на використання новітніх інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ), що допомагатимуть вдосконалити якість врядування, покращать взаємодію влади та громадян та сприятимуть соціальним інноваціям в Україні.

У співпраці з органами влади, громадськими організаціями та громадянами Програма EGAP покликана:

 • формувати та впроваджувати кращі стандарти е-урядування та інноваційні практики, що покращать якість послуг та доступ до інформації для громадян
 • підвищити прозорість та підзвітність органів влади завдяки застосуванню ними нових інформаційно-комунікаційних технологій
 • зміцнити роль організацій громадянського суспільства в адвокації, мобілізації та просуванні е-демократії з метою забезпечення більш активної участі громадян у процесі прийняття рішень на місцевому та регіональному рівнях
 • сприяти інклюзивному діалогу щодо формування політики е-врядування та е-демократії, який бере до уваги інтереси та потреби регіонів

ГС "АйТі кластер Вінниця" в особі Полюховича Івана, директора спілки. Громадська спілка була створена у 2017 році з метою забезпечення ефективної співпраці членів Спілки – юридичних осіб, які здійснюють свою діяльність в сфері IT-технологій та в сфері кадрової роботи, державних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, освітніх закладів та організацій, які здійснюють свою освітницьку діяльність в сфері АйТі технологій або дотичній до неї.

Власне, на неФорумі Іван Полюхович презентував проект «Створення чат-боту - інформаційного помічника в протидії буллінгу». Наразі проект ще не закінчений, тому сподіваємось, що зовсім скоро матимемо можливість проінформувати мешканців та мешканок міста про можливість користуватись таким чат-ботом для протидії буллінгу серед школярів.

У секції «Сталий розвиток, урбаністика, екологія» себе представили:

Фонд громади «Подільська громада» в особі Надії Лінчук, представниці фонду. Фонд громади - це недержавна, неприбуткова організація, яка працює з територіальною прив'язкою до громади, в якій він діє.

Фонд громади вивчає та знає потреби місцевої громади, добре орієнтується в середовищі громадських організацій міста, є лідером в громаді, та якщо ви бажаєте, може порадити як ефективніше реалізувати ваші благодійні наміри.

Зокрема на неФорумі Надія Лінчук розповіла про екологічний напрям «Подільської громади»: еко-уроки, тренінги, лекції, ігри для колективів компаній, навчальних закладів тощо. У арсеналі Подільської громади є:

 • розробка настільної гри "Екобатл"
 • проведення еко-уроків у школах
 • "Green office" - консультації громадян
 • екскурсії на Стадницький полігон побутових відходів та ін.

ГО «U7 Urban Studio» в особі Ососкова Ігоря, члена організації. Це команда активних вінничан, що утворилася завдяки спільному інтересу щодо покращення середовища проживання людини, зокрема, міста Вінниці.

Під час презентації учасники та учасниці секції почули про такі проекти:

 • U7inema: перегляд фільмів на урбаністичну тематику з подальшим їх обговоренням;
 • Дослідницькі екскурсії містом;
 • Урбан-вікенд.

ГО «Наше Поділля» та міська ініціатива «Ecohope», яку презентувала ініціаторка та керівниця освітньо-екологічного проекту Екохоуп Марія Юзькова.

Марія поділилась інформацією про те, чому виникла ініціатива щодо правильного сортуванню побутових відходів, як шукали приміщення, хто підтримав і з якими викликами доводиться зустрічатись.

До речі, наразі станція сортування сміття “Ecohope” шукає нове приміщення для свого освітнього проекту: власники приміщення не задоволенні накопиченням великої кількості вторсировини у підвалі. Тому, якщо відчуваєте у собі сили і можливість допомогти, це буде дуже доречно.

Асоціація ландшафтних архітекторів України в особі Білоус Ольги, членкині правління організації. Зокрема, пані Ольга представила проект «Ландшафтний форум» - щорічну зустріч колег та колежанок на тему «Зелений бізнес». На форумі зберуться ландшафтні дизайнер(к)и та ландшафтні архітектор(к)и, озеленювачі та постачальники/ці матеріалів для благоустрою та озелененння, представники/ці садових центрів та розсадників, науков(и)ці галузі, професіонал(к)и та початків(и)ці. Зауважимо, що ландшафтний форум відбудеться 29 та 30 листопада у заміському комплексі «Батерфляй».

У секції «Сталий розвиток, урбаністика, екологія» себе представили:

ГО «PLAi» в особі Богдана Куценко, виконавчого директора організації. Під час презентації було представлено 2 проекти, які наразі реалізовує «PLAi»:  Air ГогольFest та SUN Територія

AIR ГОГОЛЬFEST 2019 – це про Вінницю як активного гравця на культурній мапі країни та всього світу. Про Вінницю, яка через мистецтво здобуває собі нове «повітря», нові змісти для повсякденного життя.

“Територія SUN”  - це переосмислення одного з найцікавіших куточків нашого міста - колишнього дитячого санаторію імені М. М. Коцюбинського. Зелена рекреаційна зона Старого міста на межі з лісом, близькість водойм, лісових масивів, Сабарівських скель і каменя Коцюбинського створюють чудові можливості для активного, спортивного відпочинку та зеленого туризму, проведення культурних, освітніх та екологічних подій із залученням представників різних спільнот.

ГО «PLAi» обіцяють багато цікавого і мистецького у 2020 році. Чекаємо з нетерпінням.

ГО "Вінницьке культурно-просвітницьке Товариство ім. О.І. та М.К. Реріхів" в особі Демянишиної Ніни, заступниця Голови Товариства. В ході презентації громадської організації були презентовані результати проектів, які включають:

 • щотижневі заняття, на яких розглядаються питання Культури, науки, філософії, медицини, педагогіки.
 • заходи в рамках культурного проекту «Філософія серця», мета яких – стверджувати засади культури та духовно-культурного виховання у наш непростий час.
 • музичні проекти «День Культури», «Шлях до здоров’я духу», «Музика серця» за участю студентів Вінницького училища культури та мистецтв ім. Леонтовича та учнів музичних шкіл міста. Тема вечорів – відродження духовно-культурних цінностей людства.
 • щорічний міський Конкурс есе та малюнків («Культура – шлях до Майбутнього», «Культура, етика і моя родина», «Країна високої культури» та ін.) серед учнів Вінницьких загальноосвітніх шкіл.
 • бесіди з учнями, студентами на теми сенсу життя, розвитку Культури, формування здорового способу життя.
 • виставки репродукцій картин М.К. Реріха та творчих робіт сучасних митців.
 • всеукраїнські та міжнародні конференції, симпозіуми з питань культури, освіти, науки, медицини.

ГО «Українська сімейна фундація» в особі Єгоркіної Марії, проектної менеджерки організації. В ході презентації був представлений проекти Kids Culture Camp, трьохденні сімейні заходи Family Time, щонедільний освітньо-культурний клуб Kids Time. За досить короткий час організації вдалось:

 • налагодити команду з 15 організаторів та 60 волонтерів, включаючи іноземних волонтерів
 • створити танцювальну команду, яка готує інтернаціональні танці
 • проводити щонедільні освітньо-культурні клуби для дітей
 • напрацьовати 12 проектів на 2020 рік

Тож очікуємо продовження активної діяльності ГО «Українська сімейна фундація» в наступному році.

ГО «Креатив» представили Оксана Бондар, голова організації та Владислав Качур, активіст та тренер організації.

Вінницький регіональний центр інформації „Креатив” – громадська організація, заснована у 2007р.

Основні напрямки діяльності:

 • розробка та реалізація регіональних, місцевих та міжнародних проектів з та для молоді
 • інформаційно-просвітницька діяльність в сфері європейської інтеграції та впровадження європейських цінностей в українському суспільстві;
 • сприяння розвитку культури, духовності, громадянської та неформальної освіти, волонтерства;
 • збереження культурної спадщини, історико-культурного середовища;
 • збереження навколишнього природного середовища;
 • профілактика негативних явищ в молодіжному середовищі та пропаганда здорового способу життя.

До того ж були презентовані Міжнародні молодіжні проекти в рамках Erasmus+, які в тому числі і координує організація.

У секції «Активізм, освіта, просвіта» себе представили:

ГО «Інноваційна дія» в особі Дмитрієвої Світлани. Організація створена у 2018 році з метою всебічної допомоги та сприяння інтеграції внутрішньо переміщених осіб, захисту прав людей зі статусом ВПО, надання допомоги у підвищенні громадської активності та сприяння формуванню лідерських якостей у дітей та молоді.

За час існування було реалізовано проекти:

 «Виявлення рівня інформованості жінок та дівчат стосовно інструментів протидії гендерно-обумовленому насильству як перший етап адвокаційної кампанії щодо зміни алгоритму надання послуг профілактики насильства щодо жінок та дівчат у Вінницькій ОТГ» у партнерстві з ГО «Інформаційно-просвітницький центр «Вісь» за підтримки Українського жіночого фонду.

«Формування навичок запобіганню гендерно-обумовленого насильства у майбутніх педагогів» у партнерстві з ГО «Центр Поділля-Соціум» за підтримки Українського жіночого фонду.

ГО «Гармонія» в особі Крижанівської Оксани представили проект «Дитляндія: інклюзивний дитячий інформаційно-розважальний телепроект».

Це перша програма, яку можуть дивитися та слухати люди з порушенням зору та слуху, бо вона має аудіосупровід та сурдопереклад. В рамках даного проекту було створено цикл із 12 дитячих телепередач, в яких висвітлюються історії про різних талановитих діток з інвалідністю, а також розкривається тема інклюзії та доступного простору.

Ідея запровадження даного проекту належить громадській організації молоді з обмеженими фізичними можливостями «Гармонія», який вдалось її реалізувати за підтримки Посольства Великої Британії в Україні.

Оксана Крижанівська (ліворуч)

"ГО «Філософія Серця» на неФорумі презентувала учасникам можливості системи Прозорро. Не тільки для професійного моніторингу, але й для повсякденного життя. Так, учасники дізнались, що в Прозорро можна подивитись що саме та в якій кількості закуповує конкретна школа, садочок, лікарня. Організація створена в 2007 році і основною метою її діяльності є залучення громадськості до процесів розробки полiтики та прийняття управлiнських рішень органами влади у найважливiших сферах суспiльного розвитку, консолідація зусиль інститутів громадянського суспільства, вирішення соціальних проблем.

Юлія Грига (ліворуч)

ГО «Діа-Діти» представили на заході членкині Лариса Гевлич та Оксана Гуменюк. Організація зареєстрована у червні 2018 задля захисту інтересів дітей з цукровим діабетом та створення суспільства, толерантного до людей з особливими потребами. В ході презентації був представлений проект "Діабет не перешкода", в рамках якого проводяться інформаційні зустрічі, творчі конкурси тощо.

ГО «Центр Поділля-Соціум» представили Проценко Сергій, голова організації та Пущик Ірина, проектна та фінансова менеджерка. Організація створена у 2010 році та спрямована на формування суспільства, яке навчається впродовж всього життя.

Громадська організація «Центр Поділля-Соціум» має власні матеріальні ресурси у вигляді офісного приміщення, наявного комп’ютерного класу з доступом до мережі Інтернету, мультимедійного проектора, екрана, множувальної техніки, звукопідсилюючої апаратури.

Організація має практичний досвід реалізації проектів, в яких передбачено проведення соціологічних опитувань, тренінгових занять, розробки та виготовлення інформаційних матеріалів, відео продукції.

Ми ще раз переконались, наскільки важливим і корисним є спілкування між активними людьми. Часто навіть представники і представниці громадських організацій не знають, що роблять інші колеги та колежанки, а містяни – й поготів.

Ще раз дякуємо усім, хто зголосився розповісти про себе та свої проекти і бажаємо усім активного завершення 2019 року та плідного й ресурсного 2020. Ви знову довели, що громадянське суспільство Вінниці – сильне, дієве і спроможне!