Новини

Громадянське суспільство: на шляху до європейського законодавства

12.10.2019

10 жотвня у м. Київ відбувся круглий стіл «Місце України на шляху до європейського законодавства для громадянського суспільства», в якому взяла участь менеджерка проектів «Інститут розвитку міст» Валентина Ткачук.

Основні тези, які озвучувались:

- Кількість ОГС у формі громадських об’єднань та благодійних організацій зі статусом неприбутковості становить близько 38 000 (але якщо включити в підрахунок організації без такого статусу, загальна кількість становитиме близько 100 000), і постійно збільшується.

- Рівень залучення громадян до діяльності організацій громадянського суспільства залишається низьким – на рівні 5%.

- Існують проблеми щодо державної підтримки ОГС, оскільки не існує відповідного механізму відбору для отримання грантів та якісного механізму моніторингу результатів проектів ОГС

- Довіра до громадянського суспільства зросла в 2018 році. Близько 60% громадян довіряють волонтерським групам та 45% довіряють громадським організаціям – цей показник збільшився у порівнянні з 53% та 40% відповідно у вересні 2017 року.

Ключові рекомендації: забезпечити належне розслідування нападів на журналістів та громадських активістів, удосконалити законодавство в частині благодійної діяльності (зокрема, негрошові лотереї, ендавменти), запровадити єдиний конкурентний механізм отримання коштів з державного та місцевих бюджетів з розробкою механізму моніторингу проведення заходів та видатків, а також прозорого та зрозумілого механізму отримання приміщень для ОГС, незалежно від їх діяльності.

До відома! Барометр ОГС ‒ це інструмент, розроблений для підтримки регулярного та послідовного моніторингу та оцінки середовища, в якому працюють організації громадянського суспільства (ОГС) у країнах Східного партнерства. Він складається з набору стандартів та показників у 10 різних сферах для вимірювання як законодавства, так і практики.