Новини

Як у Вінниці відбувся форум-дискусія про “Місто змістів”

21.08.2019

20 серпня в хабі відбувся форум-дискусія «Творимо «Місто змістів» у партнерстві». Понад 60 представників та представниць громадських організацій, органів влади, ініціативних груп та активних мешканців і мешканок зібралися разом, щоб обговорити подальші кроки для ефективної взаємодії влади та громади.

Розпочалась подія із презентації результатів проекту "Місто зі змістом: простір комунікації та партиципації", який реалізовував КП "Інститут розвитку міст" за фінансової підтримки Федерації канадських муніципалітетів (ПРОМІС) . В рамках даного проекту було напрацьовано низку стратегічних документів (стратегію розвитку, меморандум про партнерство, бренд-бук, бізнес-модель і комунікаційну стратегію), розроблено промоційні відео, буклет та створено сайт mistozmistiv.vn.ua.

Ці «інтелектуальні продукти» були створені завдяки спільній роботі громадських організацій Вінниці та КП «Інститут розвитку міст», який є основним виконавцем цього проекту та власне грантоотримувачем. Завдяки підтримці від канадців вдалось залучити фахових всеукраїнських експертів, які допомогли розробити документи, проводили консультації та організовували стратегічні сесії.

Також, один із важливих результатів роботи “Міста змістів” за півтора року стало те, що на базі хабу сформувалася мережа громадських організацій. Наразі до її складу входить 33 громадські організації Вінниці, які є досить активними та дієвими, та які є найбільшими користувачами хабу, реалізовують тут численні проекти, проводять заходи та активно працюють як члени Спілки. Для управління спілкою «Місто змістів» та задля співпраці з Вінницькою міською радою створена Координаційна Рада у складі 9 осіб.

«Я можу впевнено сказати, що ті очікування, які були в мене у 2014 році, справдились. Як і у багатьох інших містах, на той час громадські організації не були готові до об’єднання, вони більше конкурували між собою і всіх цікавило те, хто ж буде тут керувати. Тоді було прийнято рішення, що організацію цього простору має очолити підприємство Вінницької міської ради. Адже, по великому рахунку, заданням хабу було налогодження діалогу між громадськими організаціями, представниками органів місцевого самоврядування, державної влади, суспільством, членами територіальної громади і не тільки. Я дякую Аліні Дяченко і команді Інституту розвитку міст, що вони достатньо серйозно підійшли до втілення цього проекту, потім долучились громадські організації, наразі їх 33. Я думаю, що на цьому не потрібно зупинятись, треба рухатись вперед», - сказав Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

За півтора роки діяльності Хаб прийняв у себе 647 заходів: публічних консультації, презентацій проектів, тренінгів, досліджень, круглих столів, конференцій TEDх, благодійних аукціонів та вечірок, засідань, ночей кіно та урбан-кінопоказів. Основні заходи та опитування представників та представниць вінницьких громадських організацій про вплив хабу «Місто змістів» на їх діяльність були викладені у презентації.

«Хаб "Місто змістів" відкрив двері для всіх на початку 2018 року і завжди радо запрошує проводити події, які сприяють розвитку міста. Прийнявши більше 600 подій та опитавши їх організаторів і учасників, ми зрозуміли, що саме сюди люди приходять дізнаватися про зміни, які відбуваються з Вінницею, навчатися, ділитися ідеями і спілкуватися. Саме тут були напрацьовані нові ключові документи, які впливатимуть на майбутнє нашого міста. Тому хочемо, щоб кожен вінничанин і гість міста приходив сюди і почувався творцем нової Вінниці!» - зазначила керівниця відділу розвитку громадянського суспільства КП «Інститут розвитку міст» Анна Перцатій.

Вже з першого вересня завершується грант, наданий “Місту змістів” від “Проміс”, тож з осені “Місто змістів” вирушає в “самостійне плавання”.

“Крім розробки важливих для подальшої роботи документів, найціннішим для мене є те, що в хабі сформувалась спільнота активних та небайдужих людей, які вболівають за місто, впливають на місто та формують місто. І ця спільнота і є "Місто змістів". - наголосила менеджерка проектів КП «Інститут розвитку міст» та керівниця проекту "Місто зі змістом: простір комунікації та партиципації" Валентина Ткачук.

«Я заздрю Вінниці, що у вас міська влада і Сергій Моргунов розуміють важливість створення такого гарного простору, інструменту, який дає можливість співпрацювати владі та громаді. Співпраці в такому вигляді як у Вінниці немає в інших містах, і ми вже розповсюджуємо інформацію про вас серед наших міст-партнерів, як кращу практику. Ця ініціатива – одна із тих, яку ми успішно впроваджуємо у Вінниці завдяки активній позиції влади, громади і бізнесу. Все за що береться місто Вінниця – виходить дуже добре», – зауважив експерт проекту «ПРОМІС» Ігор Лепьошкін.

Олександра Лиса, менеджерка проектів ФГ “Подільська громада” і водночас голова Координаційної ради Громадської спілки "Мережа ОГС "Місто змістів" зазначила: «За півтора роки існування HUB "Місто змістів" як простір став незамінним в діяльності організацій громадянського суспільства, велика кількість подій відбулося в хабі за цей час. Існування цього простору це чудовий приклад взаємодії влади і громади. Але це лише перший крок, ми прагнемо розбудувати Партнерство "Місто змістів", яке буде однаково цінним для громадського суспільства та влади, щоб спільно розвивати наше місто. Даний форум є черговою можливістю для відкритого діалогу між владою і громадою для напрацювання подальших кроків до розбудови Партнерства...»

«Ви пройшли період турбулентності і зараз на такій солідній основі, з якої треба рости далі та імплементувати нашу стратегію Інтегрованого розвитку. Головне щоб помилки не зупиняли нас діяти далі, кожна помилка – це досвід. Ми побачили безпрецедентний в Україні запит міської влади на спілкування.» - експертка з інтегрованого розвитку Софія Мельник.