Новини

Мережі ОГС “Місто змістів” 1 рік

26.07.2019

26 липня 2019 року минає рік, як 29 організацій Вінниці провели установчі збори та об’єднались у громадську спілку “Мережа ОГС “Місто змістів”. Ми переконані, що люди творять змісти, а не навпаки, через те й хочемо згадати усіх неймовірних особистостей, які в ту чи іншу міру були залучені або активно залучаються у цей непростий, але досить цікавий і перспективний процес об’єднання.

Насамперед, це Оксана Бондар, Станіслав Данілов та Максим Студілко. Саме вони напрацьовували ідею створення Мережі, продумували принципи об’єднання та статут. Потужну підтримку у цьому процесі їм склали працівники відділу громадянського суспільства КП «Інститут розвитку міст» і по сумісництву менеджмент хабу Юрій Глущук, Анна Перцатій, Валентина Ткачук та Леся Качор. Установчих зборів не відбулось би без активного залучення першої Тимчасової координаційної ради, куди входили Олександра Лиса, Іван Полюхович, Світлана Дубина, Сергій Ямковенко, Надія Лисецька, Андрій Ковальчук, Наталя Величко, Ірина Романюк.

Ці люди долучились до перших стратегічних сесій, створення бізнес-моделі, розробки бренду «Місто змістів» і зараз ми вже не уявляємо, що могли б називатись по-іншому. Окрема подяка за пророблену роботу також ТОВ «Фенікс-Медіа» на чолі з Іриною та Анатолієм Ткачуками, а також залученим експерткам Альоні Горовій, Альоні Матвійчук та Ірині Примак.

Першим офіційним головою Мережі став Юрій Степанець. Нам ніколи не забути його здивування з приводу обрання)), але його внесок у розвиток вже офіційної спільноти став неоціненний. Йому на допомогу прийшли члени та членкині новообраної координаційної ради, а саме той же Станіслав Данілов, Максим Студілко, Оксана Бондар, а також Олена Данілова, Олександра Лиса, Раїса Панасюк, Наталя Величко, Анна Моргун.

І саме вони зіткнулись з найбільшим викликом – спробувати об’єднати спільними цінностями 29 організацій, багато з яких були навіть не знайомі до початку створення Мережі. Саме ці люди були залучені до створення стратегії розвитку партнерства влади і громади «Місто змістів», проведення перших заходів тепер уже постійної платформи «Кави зі змістом», до ведення протоколів засідань та залучення невеличкого фінансування на розвиток через скриньку Подільської громади. Саме ці, досить досвідчені та дуже експертні фахівці у громадському секторі не лише Вінниччини, віднаходили вільні години і думали, планували та діяли.

На зміну одній команді приходить інша: Мережу очолює Олександра Лиса, яка «в темі» ще з моменту відкриття хабу, а до координаційної ради входять Оксана Бондар, Ярослав Геращенко, Кристина Орлова, Христина Коваленко, Людмила Нецкіна, Софія Сакалош, Валентина Ткачук та Світлана Ходакова. До Мережі доєднуються ще 4 організації, тепер їх 33. Вперше засідання координаційної ради відбуваються регулярно, ця команда напрацьовує проект Меморандуму про партнерство з владою, працює над комунікаційними платформами та над конкретними показниками ефективності діяльності.

Весь цей період побудови партнерства між владою та громадою та узгодження бачень в середовищі громадських організацій Вінниці підтримував проект Проміс – це стало неабияким ресурсом для розвитку та напрацювання потрібних документів.Можливо, досягнень поки не так і багато, але і часу пройшло ще зовсім мало. Бо зібратися одного разу – це просто, а втримати віру у те, що громадські організації повинні і мають мати вплив – дуже важко. Щонайменше, вибудовуються стосунки як і між організаціями, так і з владою, з’являється довіра, повага, бажання слухати і чути.Тому, тепер лише вперед, до реальних дій, успіхів та результатів.

Далі буде і обов’язково зі змістом:)