Новини

Головне – сформована мета: в хабі розповіли про конкурс фінансової підтримки громадських організацій

01.04.2019

Конкурс фінансової підтримки інституцій громадянського суспільства вперше почали впроваджувати ще у 2012 році. І сьогодні представники і представниці понад 15-ти організацій зібрались в хабі, щоб поспілкуватися про отримання коштів від Вінницької міської ради на реалізацію своїх проектів та ініціатив. Серед них було чимало нових.

Для того щоб роз’яснити деталі Конкурсу фінансової підтримки інституцій громадянського суспільства, вимоги, критерії та порядок подання заявок, Департамент правової політики та якості спільно з КП “Інститут розвитку міст” влаштували дану інформаційну зустріч. Зустріч проводилась у форматі воркшопу: учасники та учасниці минулорічних конкурсів ділилися своїм досвідом написання проектів і порадами щодо їх успішної реалізації, а представники/ці влади давали методичні рекомендації. Директорка комунального підприємста “Інститут розвитку міст” Аліна Дяченко розповіла про важливість конкурсу фінансової підтримки для громадських організацій з міського бюджету:

- Одним із напрямів роботи Інституту є розвиток громадянського суспільства, тому для мене важливо бачити тут нові обличчя. Адже в конкурсі фінансової підтримки інституцій громадянського суспільства ініціатором і втілювачем проекту є громадська організація, а це значно підвищує її організаційну спроможність - зазначила Аліна Дяченко. Про те, як власні ідеї помістити в проектну заявку, розповів Анатолий Загляда з громадської організації "Полум'я надії", які минулого року виграли понад 50 тисяч гривень на реалізацію проекту.

У будь-якому проекті, який ви пишете, важливо розуміти, яких результатів хочеться досягти, тому добре думайте, а потім пишіть. - Важливо йти на контакт з різними департаментами міської ради та діяти з ними у партнерстві. Ми дуже вдячні за підтримку нашого проекту минулоріч – розповів він.
- Дуже легко йти своїм шляхом, коли у тебе є ідея. Для нас було важливо все те, що ми робимо, правильно сформулювати та оформити у проект. Не бійтеся подавати заявки, форми дуже прості. Пам’ятайте, що ваші ідеї важливі для людей і ви можете отримати підтримку у їх реалізації - зауважила Anni Chernicova, представниця "Полум'я надії".

Про свій досвід співпраці з Вінницькою міською радою в минулому році розповіла голова Громадська організація "Філософія Серця" / Philosophy of HeartЮлия Грига

- Метою нашого проекту, який підтримали у 2018-му році, було залучення якомога більшої кількості молоді до участі у проекті “Бюджет громадських ініціатив”. Це була наша перша практика співпраці з міською радою і вона була вдалою.
Олена Поліщук з "Філософії Серця" розвінчала міфи про складнощі відкриття рахунку в казначействі та фінансову звітність:

- Не таке страшне те казначейство, як про нього говорять. Варто розуміти, що казначейство - це ваші партнери та ваша підтримка. Необхідно зрозуміти вимоги і не боятись задавати запитання. Для початку варто всього лише підготувати 3 документи, а далі вони нададуть усі приклади заяв, реквізитів та спеціальні програмки, завдяки яким ви будете завантажувати усі розрахунки.

- І не забувайте, що вам потрібно буде щомісяця та щоквартально звітувати, тому усі копії документів зберігайте у себе - наголосила Олена Поліщук.

Про критерії відбору, конкурсну комісію та терміни реалізації проектів розповіла Наталия Малецкая, начальниця інформаційно-аналітичного відділу Департаменту правової політики і якості.

- Пріоритетним під час відбору на конкурсі для нас залишаються інноваційні та соціально-культурні напрямки. Важливо чітко прописати доцільність проекту, очікувані результати та, звісно, зазначити досвід роботи громадської організації.

- Цього року ми внесли зміни до конкурсу і спростили його. Раніше досвід роботи громадських організацій мав бути не менше двох років, а тепер це можуть бути організації навіть з шестимісячним досвідом.

Також, Наталія Малецька розповіла, що до участі допускаються проекти, які передбачають співфінансування в розмірі не менше 15% власного внеску, а в минулому році ця цифра становила 25%.Володимир Хорошев - заступник начальника інформаційно-аналітичного відділу Департаменту правової політики і якості ВМР роз'яснив, як інформувати Вінницьку міську раду про перебіг проекту та коли подавати фінальний творчий звіт.

  • На усі заходи проекту варто запрошувати представників та представниць департаментів-кураторів, а також висвітлювати перебіг у місцевих ЗМІ та в соціальних мережах. Також зверніть увагу, щоб ваш проект не дублював міських програм, які вже реалізуються. Для цього потрібно заходити на сайт міської ради і переглядати, що зараз і в наступному році планується у місті. Перелік діючих цільових програм можна проаналізувати за ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.

Нагадаємо, що проекти можна подавати з 1 квітня по 2 травня. Переможці конкурсу зможуть отримати підтримку у розмірі від 25 до 100 тисяч гривень.

Про конкурс соціально-культурних проектів інститутів громадянського суспільства у 2019 році - читайте за посиланням .Організатори заходу просять у разі виникнення запитань звертатися до департаменту правової політики та якості міської ради, що на вул. Соборна, 59, каб. 710. Або з телефонами тел.: 59-51-36, 59-51-55, 59-51-59, e-mail: info@vmr.gov.ua.