Петро Порошенко разом із першою леді завітали у HUB “Місто змістів”

10.09.2018

На численні прохання розповісти про деталі зустрічі Президента із студентами ВНТУ , ми розшифрували для вас пряму трансляцію спілкування очільника держави із студентами - слухачами курсу комп‘ютерної графіки.

У суботу, 8 вересня, Петро Порошенко разом із Сергій Моргунов та Валерій Коровій завітав у HUB Місто змістів. Три дні тривала підготовка презентацій власних досягнень студентами, викладачами та професорами ВНТУ.

Президенту показали кілька створених власноруч 3D-відеороликів про Вінницю, а також розповіли про особливості створення анімації та 3D-графіки. Саме в цій галузі ВНТУ має найбільше здобутків у тому числі на міжнародному рівні – це навіть зафіксовано в Книзі рекордів України. Самі ж студенти стверджують, що після таких досягнень, Вінницю почали називати “столицею комп’ютерної графіки України”.

Після презентації власних напрацювань студентам вдалося поставити кілька запитань очільнику держави.

Студентка ВНТУ: Які професії, на вашу думку, будуть затребувані українськими роботодавцями через 5-10 років?

- Україна має унікальні характеристики, які дозволяють у цьому питанні нам розраховувати на першість. І ніяк ми не можемо втратити дані напрацювання української технічної школи, в тому числі Вінницького університету - вважає Порошенко. - Впевнений в тому, що розвиток ІТ-індустрії буде мати пріоритетний характер не лише тому, що це глобальний тренд у світі, а й тому, що ми об’єднаємось для того, щоб створити абсолютно привабливі умови підтримки функціонування ІТ-бізнесу», - відповів Петро Порошенко.

Цього року підуть навчатися мої доньки. І в сім’ї ми жваво дискутували, з приводу того, куди саме. Женя, старша донька, вирішила поступати до Лондонського університету на комп'ютерну графіку. Вона гарно малює, і її захоплення реалізувалося у комп'ютерному дизайні, і це мене, як батька, дуже надихає – розповів Президент.

Взагалі, ІТ-сфера має велике практичне застосування, в тому числі у військових. – Петро Порошенко зауважив, що вчора відвідував Головне управління розвідки Міністерства оборони. - Той шлях, який пройшла розвідка за останні 4 роки – це неймовірно. Той обсяг інформації, який ми зараз отримуємо зі супутників, яку картинку ми сьогодні демонструємо в режимі реального часу – це не тільки збільшує ефективність наших військ і не тільки рятує життя українських воїнів, - сказав Президент.

Він наголосив, що усе це стало можливим завдяки фахівцям комунікаційних спеціальностей, супутникових технологій та комп’ютерного розшифрування тощо.

В Україні вже створена дуже потужна школа, яка дозволяє нам на рівних «говорити» з ворогом. І для мене це ще один доказ, що для традиційних наукових центрах, які дозволяють спеціалізуватися на цьому, потрібна державна підтримка, підтримка державних адміністрацій та підтримки Президента та уряду. Також важливою для традиційних наукових центрів є підтримка міської влади, про що і сказав сьогодні на головній сцені під час відзначення Дня Вінниці Сергій Моргунов - міський голова , - зауважив Президент України Петро Порошенко.

Володимир - студент ВНТУ: Студія комп’ютерної графіки в університеті була створена уже п’ять років тому. За цей час була здобута велика кількість перемог на міжнародному рівні. Також був установлений рекорд України. Діяльність студій відбувається за допомогою і на ентузіазмі керівництва університету. Велика кількість міжнародних конкурсів є, на жаль, платними. Яким чином держава бути сприяти у цьому напрямку?

Порошенко: На сьогоднішній день ми прийняли Закон “Про вищу школу” та “Про освіту” і дуже багато чого наразі змінилося. Починаючи від інклюзивної освіти, де за останні три роки відбулися кардинальні зміни.

Люди більше не замкнені у власній квартирі, вони мають можливість навчатися у звичайних школах, університетах та жити у нормальних гуртожитках. З приводу нових українських шкіл – ми нарешті відійшли від радянських штатних шкіл, є інтерактивний зв'язок між вчителем та учнем. Тепер учень може обирати собі те, що він хоче вчити. – зауважив Президент – я дуже пишаюся тією освітою, яка наразі є в Україні. Не обов’язково для отримання освіти їхати закордон.

Але я нормально до цього ставлюся, нічого страшного немає в тому, що хтось поїхав закордон. Ще раз наголошую - хочете навчатися закордоном, там зараз ціни в окремих країнах на деяких факультетах дешевше ніж в Україні. Але дуже важливо, щоб ви повернулися до нас. Безумовно ми будемо робити стимулюючі позиції і щодо кредитування і щодо створення бізнес інкубаторів, в тому числі для ІТ- бізнесу та для виробництва ІТ продуктів. Але без віри у перемогу нічого не буде.

Якби у червні чотирнадцятого року я не вірив у нашу перемогу - нічого б не було. А часи були дуже важкі. І нікому не розкажеш, що це таке, коли ти точно знаєш, що від Іловайська до Ужгорода у тебе немає жодної частини, щоби зупинити руку ворога. Але ти продовжуєш далі вірити, що ми переможемо. І, зокрема, завдяки вірі в дану перемогу, майже повністю, за чотири роки змінили армію.

І от на цьогорічному військовому параді 24 серпня, подивившись на обличчя наших воїнів, на обличчя дівчат, які марширували у єдиному строю, на техніку, на літаки, які піднялися в небо у Вінниці, що б єдиним строєм пролетіти над Хрещатиком у Києві.

Також керівник держави відзначив важливість високих технологій в державному секторі:
- Електронне урядування – це боротьба з корупцією. Електронне урядування – це прискорення ефективності державної машини. Ті чиновники, які не вміють та не знають як підійти до комп’ютера – просто не потрібні державі. - наголосив Президент. - Я можу вам розповісти таємницю. Вперше коли я потрапив у власний президентський кабінет, я запитав «а де комп’ютер?» А мені відповідають - немає, не положено, з «соображений секретности не положено»…

Студентки ВНТУ Любов та Марія: ІТ – сфера дуже динамічно розвивається, але разом з тим Україна дуже часто втрачає висококласних фахівців, бо вони їдуть працювати закордон. Як держава може зупинити ці втрати?
- Є два шляхи. Шлях перший – радянський. Побудувати залізну завісу, запровадити візи на виїзд, заборонити візи закордон та побудувати авторитарний режим і всіх посадити в Україні, для того щоб вони тут працювали. Але чи буде працювати така модель? Я переконаний, що ні.

Але, після того як піднімається залізна завіса, створюється можливість людям їхати працювати закордон. Так, це певною мірою створює загрозу для економіки України, але через це пройшли усі країни Європейського союзу. Що треба робити нам щоб побороти цю тенденцію? Все просто. Підвищувати рівень мінімальної та середній рівень заробітних плат. Ще чотири роки назад мінімальна зарплата була близько 1000 - 1200 грн, цього року підняли майже до 4 тисяч гривень. І це – нечуване зростання мінімальної заробітної плати. І ми це робимо для того, щоб країна більше не була дешевою робочою силою. Українці мають право отримувати достойну зарплатню!..

Чи міг би я, на сьогоднішній день приділити увагу іншим напрямкам, а не наприклад Томосу на отримання Єдиної української Помісної автокефальної церкви? Теж не міг би, бо церква - це атрибут існування незалежної держави. Для української націє є смертельна небезпека коли церква буде управлятися Москвою, як п’ята колона країни-агресора. І ми з цим не збираємося миритися - запевнив Президент Петро Порошенко.

Фото від Andrii Zavertanyi для Veжa
Деталі - https://bit.ly/2MgJYOx та https://bit.ly/2Nrtt6T
Відео -https://www.facebook.com/petroporoshenko/videos/2118583361496838/